POTWIERDZONE: Jagiellonia Białystok bez hitowego transferu. „To byłby dobry ruch dla obu stron... ”
2025-02-06 10:59:47; Aktualizacja: 2 godziny temuW Polsce zrobiło się bardzo głośno o potencjalnym powrocie Kamila Jóźwiaka do Ekstraklasy. Zainteresowana mocno takim ruchem była Jagiellonia Białystok. Do zaskakującego transferu na pewno nie dojdzie, co potwierdził w TVP Sport Łukasz Masłowski. „To był profil, którego bardzo chcieliśmy” - powiedział dyrektor sportowy mistrza Polski.
Kamil Jóźwiak, mając 26 lat, ponownie jest łączony z powrotem do Ekstraklasy, co sugeruje, że jego zagraniczna przygoda nie przebiegła zgodnie z planem. Jeszcze niedawno regularnie powoływany do reprezentacji Polski, skrzydłowy po występach w Derby County i Charlotte FC zimą ubiegłego roku trafił do Granady, która rywalizowała wtedy w LaLidze. Jego pierwszy sezon w Hiszpanii zakończył się jednak spadkiem zespołu na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej.
Na zapleczu LaLigi Jóźwiak nie odgrywa kluczowej roli w drużynie z Andaluzji. Jego sytuacja jest niestabilna - raz wychodzi w podstawowym składzie, innym razem zaczyna mecz na ławce rezerwowych. Oczekiwania wobec niego były zdecydowanie większe. Po trudniejszym okresie w karierze przed wychowankiem Lecha Poznań otworzyła się szansa na powrót do Polski. Nie chodzi jednak o jego macierzysty klub, lecz o transfer do Jagiellonii Białystok.
Temat niespodziewanego powrotu naprawdę był żywy. Triumfatorzy poprzedniej edycji Ekstraklasy bardzo chcieli sfinalizować ten ruch. Niestety, na drodze stanęła Granada.Popularne
- Kończymy sagę transferową Kamila Jóźwiaka do Jagiellonii. Miałem okazję z nim rozmawiać, klub macierzysty nie wyraził zgody na transfer. Potrzebuję go w walce o awans do Primera Division. Więc Kamil prawdopodobnie zostanie w Hiszpanii, na pewno nie trafi do Jagiellonii. Czego bardzo żałujemy, to był profil, którego bardzo chcieliśmy. To byłby dobry ruch dla obu stron. Mają takie prawo, jest pod kontraktem i trzeba ten kontrakt respektować - przekazał w TVP Sport Łukasz Masłowski.
Kamil Jóźwiak będzie zatem walczył na wiosnę w Andaluzji o więcej minut. Bieżąca kampania to dla niego niecałe 740 minut i asysta.