POTWIERDZONE: Luiz Henrique zagra w Europie

POTWIERDZONE: Luiz Henrique zagra w Europie fot. Fluminense
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fluminense

Luis Henrique będzie niebawem zawodnikiem Realu Betis. Z uwagi na trudną sytuację ekonomiczną, Fluminese zdecydowało się sprzedać utalentowanego zawodnika.

21-latek w poprzednim sezonie rozegrał w lidze 33 mecze, strzelił sześć goli i zanotował dwie asysty. Dobra postawa Brazylijczyka wzbudziła zainteresowanie innych ekip.

Skrzydłowemu uważnie przyglądał się AC Milan, ale to Real Betis zdołał wypracować porozumienie z jego pracodawcą. O przebiegu negocjacji opowiedział Mário Bittencourt, prezes „Flu”.

– Rozpoczęliśmy je w styczniu. Pojawiła się pierwsza formalna oferta za tego zawodnika od dwóch lat. Nie lubię robić porównań. Są lepsze i gorsze sprzedaże, ale każda z nich zależy od sytuacji na rynku oraz sytuacji i potrzeb osób sprzedających. Jeśli podejmiemy ryzyko, to w tej chwili, przy wszystkich długach i kosztach klubu, przy scenariuszu, który realizujemy, za 10 czy 15 dni nie będziemy mieli długów do spłacenia. Wszystkie te aspekty przesądziły o tym, że musieliśmy dokonać sprzedaży przed końcem roku. To nam się nie udało, a dwa ostatnie okna były najgorsze z powodu pandemii koronawirusa – oznajmił.

– Pierwsza propozycja, jaka wpłynęła za piłkarza, opiewała na 7 milionów euro za sto procent praw. Odrzuciliśmy ją. Podjęto drugą próbę z 8 milionami euro, również za sto procent. Powiedzieliśmy „nie”. W ostatnich latach mieliśmy kilka zapytań dotyczących Luiza, ale nikt nie proponował ponad 10 milionów euro. Ostatecznie udało nam się go sprzedać za 13 milionów euro. Otrzymamy 15 procent zysku od przyszłej sprzedaży. Te 13 milionów podzielono na wartości stałe i zmienne – zaznaczył.

Luiz Henrique latem dołączy do „Los Verdiblancos”, ale może nie być wcale ostatnim graczem, który opuści Fluminense w najbliższym miesiącach. Wszystko przez jego trudną sytuację ekonomiczną.

Jednocześnie kibice nie są zadowoleni z warunków, jakie wynegocjowano w sprawie sprzedaży jednokrotnego reprezentanta Brazylii do lat 20. Klauzula odstępnego wynosi bowiem 40 milionów euro. Mimo wszystko mowa o jednej z największych operacji w dziejach ekipie z Rio de Janeiro.

Lewonożny zawodnik w koszulce Fluminense zgromadził 93 występy. Będzie pierwszym wzmocnieniem piątej siły LaLigi na przyszły sezon.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy