POTWIERDZONE: Maicon wraca do Europy

POTWIERDZONE: Maicon wraca do Europy fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Daily Verona Network

Maicon powinien zostać przedstawiony jako nowy gracz ASD Sona Calcio po pierwszym tygodniu stycznia 2021 roku.

Przedstawiciele klubu rywalizującego w Serie D - Girone B poinformowali w listopadzie, że nawiązali kontakt z 39-letnim zawodnikiem w celu wybadania możliwości jego zakontraktowania w trakcie obecnych rozgrywek.

Brazylijczyk odniósł się w entuzjastyczny sposób do możliwości powrotu do Włoch, gdzie w przeszłości występował w barwach takich ekip jak Inter Mediolan oraz AS Roma, ze względu na możliwość połączenia przyjemności z samej gry z prowadzeniem interesów w kraju z Półwyspu Apenińskiego.

Strony prowadziły od pewnego czasu rozmowy, które zakończyły się sukcesem, o czym otwarcie poinformował szkoleniowiec ASD Sona Calcio.

- Umowa jest już zawarta. Maicon nie przyleci do nas jeszcze przez kolejne trzy tygodnie. Po nastaniu tego momentu uważam, że jego obecność zwiększy entuzjazm wszystkich naszych pracowników oraz zawodników. Mimo wszystko musimy nadal ocenić jego poziom sprawności, bo CV mówi samo za siebie. Liczę na to, że wniesie do naszej drużyny zarówno duże doświadczenie, jak i charakter - powiedział trener Marco Tommasoni w rozmowie z „Daily Verona Network”.

Wspomniane źródło dodaje, że razem z defensorem stosowny podpis pod umową z włoskim klubem złoży jego 15-letni syn Felipe, który zasili szeregi drużyny młodzieżowej.

Pragniemy również zaznaczyć, że Maicon wrócił nie tak dawno, bo we wrześniu, do czynnego uprawiania piłki nożnej po dziewięciomiesięcznej przerwie za sprawą związania się rocznym kontraktem z Villa Nova Atlético Clube. Od tego czasu udało mu się rozegrać osiem spotkań dla brazylijskiego klubu rywalizującego w Campeonato Brasileiro Série D (czwarta klasa rozgrywkowa) w grupie 6.

Prawdopodobny nowy pracodawca 39-latka plasuje się obecnie na dziesiątym miejscu w tabeli dorobkiem siedmiu wywalczonych punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy