POTWIERDZONE: Michał Helik kontuzjowany. Możliwy koniec sezonu

POTWIERDZONE: Michał Helik kontuzjowany. Możliwy koniec sezonu fot. Barnsley FC
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Barnsley FC

Poya Asbaghi, menedżer Barnsley FC, poinformował, że nieobecność Michała Helika w meczu z Reading była spowodowana odniesioną kontuzją. Skala obrażeń wciąż jest oceniana, ale niewykluczone, że Polaka nie obejrzymy już w tym sezonie na boisku.

26-letni stoper został uwzględniony w kadrze biało-czerwonych na marcowe mecze i chociaż nie zagrał przeciwko Szkocji, ani nie zaprezentował się w barażu do Mistrzostw Świata 2022 przeciwko Szwecji, to i tak jest częścią drużyny, która wywalczyła awans na mundial.

Pech chciał, ze tuż po po powrocie do klubu zawodnik doznał urazu na treningu. Takie informacje przekazał menedżer Barnsley FC.

– Jest to dla nas trudna wiadomość. Ostatnio był on jednym z naszych najlepszych zawodników – oznajmił Poya Asbaghi.

– W najgorszym przypadku może nie być go z nami i nie zagra już w tym sezonie. W najlepszym przypadku będzie mógł zagrać w jeszcze kilku meczach – zauważył, podkreślając, że diagnoza do najłatwiejszych nie należy.

Miejsce Polaka w starciu z Reading (1:1) zajął Liam Kitching, który wcześniej grał też z nim w pięcioosobowym bloku obronnym.

Do końca zmagań ligowych drużynie Helika pozostało siedem spotkań. W tym momencie jest ona zagrożona spadkiem do One League (trzeci poziom rozgrywkowy w Wielkiej Brytanii).

Siedmiokrotny reprezentant biało-czerwonych w kampanii 2021/2022 zgromadził łącznie aż 40 występów, a swoja obecność zaznaczył golem i asystą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy