POTWIERDZONE: Neymar chce odejść z PSG

POTWIERDZONE: Neymar chce odejść z PSG
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Le Parisien

Leonardo, dyrektor sportowy Paris Saint-Germain, potwierdził, że Barcelona kontaktowała się z Francuzami w sprawie możliwości pozyskania Neymara, który chce opuścić obecny klub.

Gwiazda paryżan i reprezentacji Brazylii ósmego lipca miała zjawić się w siedzibie klubu, by wraz z resztą zespołu rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Oczywiście, z uwagi na rekonwalescencję po kontuzji jego przybycie ograniczyłoby się do przeprowadzenia badań przez klubowego lekarza. Pomimo tego 27-latek zlekceważył ustalenia z klubem i skupił się na zobowiązaniach wobec projektu Instituto Projeto Neymar Jr.

Ojciec zawodnika przekazał, że mistrzowie Francji byli o tym informowani. Nieco inne spojrzenie na tę kwestię ma jednak Leonardo, który w rozmowie z dziennikiem „Le Parisien” opowiedział o sytuacji Neymara.

– Zawodnik nie wznowił treningów. Musiał to zrobić, lecz się u nas nie stawił. Wiedział jednak dobrze, że tego od niego wymagamy. Zbadamy tę sprawę i wyciągniemy odpowiednie konsekwencje. To standardowa procedura dla każdego pracownika tego klubu. Jego nieobecność jest związana z projektem, którym się zajmuje oraz zobowiązaniami wobec sponsora. Nie uzgodnił tego jednak z klubem. Swój ostatni mecz zagrał szóstego czerwca, zatem planowana data jego powrotu to ósmy lipca. Wina za tę sytuację leży wyłącznie po stronie zawodnika. To on spóźnia się na zgrupowanie – powiedział.

– Jego sytuacja jest jasna dla nas wszystkich. Wyraził pragnienie odejścia, ale w piłce nożnej wszystko toczy się tak szybko. Mówisz jedno, a następnego dnia zmieniasz zupełnie zdanie. Rozmawiałem z Neymarem, jak również z jego otoczeniem. Nie chcę zdradzać szczegółów. Jest jednak jeden konkret: nadal łączy go z nami trzyletni kontrakt. A ponieważ nikt nie złożył oficjalnej oferty, nie ma o czym rozmawiać – dodał.

– Nie było żadnych ofert, choć mieliśmy pewne kontakty ze strony Barcelony. Jej pracownicy powiedzieli nam, że chcą go kupić. Nasza odpowiedź była jednak odmowna. Niemniej Neymar może opuścić PSG, jeśli oferta będzie korzystna dla wszystkich stron. Klub chce bowiem polegać na zawodnikach w pełni skupionych na naszym projekcie. Nie potrzebujmy graczy, którzy zrobiliby komuś przysługę, zostając w tym miejscu. Aby klub mógł się rozwijać, musi mieć kontrolę nad wszystkim. Wliczając do tego najważniejszych piłkarzy – w takich słowach dyrektor sportowy Paris Saint-Germain zakończył wątek Brazylijczyka.

Neymar w ubiegłym sezonie rozegrał dla mistrzów Francji 28 spotkań, strzelił 23 gole i zanotował 13 asyst. Jego umowa wygasa w połowie 2023 roku. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy