POTWIERDZONE: Problemy klubu Jaroszyńskiego i Stępińskiego. Grozi mu surowa kara!

POTWIERDZONE: Problemy klubu Jaroszyńskiego i Stępińskiego. Grozi mu surowa kara!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Chievo nie uniknie najprawdopodobniej sankcji związanych z fałszowaniem ksiąg rachunkowych.

Drużyna z Werony była już posądzona o oszustwo finansowe przed startem obecnego sezonu. Wówczas Trybunał Sportowy Włoskiego Związku Piłki Nożnej domagał się odjęcia pięciu punktów z dorobku zespołu z Werony z poprzednich rozgrywek, co oznaczałoby spadek klubu do Serie B.

Ostatecznie do tego nie doszło, ale nie oznaczało to zakończenia całej sprawy, ponieważ śledztwo FIGC wykazało, że Chievo w latach 2014-2017 dopuszczało się fałszowania ksiąg rachunkowych. W ten sposób klub wykazywał przed krajową federacją, że znajduje się w dobrej kondycji finansowej.

W całym tym przedsięwzięciu brała też udział Cesena. Oba zespoły zawyżały pomiędzy sobą kwoty odstępnego z tytułu transferów zawodników, w tym Tomasza Kupisza, który miał rzekomo przenieść się do „Koników morskich” za 700 tysięcy euro w lipcu ubiegłego roku. Fikcyjne zyski Chievo miały wynieść łącznie 25 milionów euro i doprowadziły do bankructwa Ceseny.

Włoski Związek Piłki Nożnej w rozpoczętym w środę procesie domaga się odjęcia aż 15 punktów z dorobku ekipy z Wrrony oraz trzyletniej dyskwalifikacji dla prezesa drużyny - Luki Campedelliego.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Premier League: Policja zatrzymała 12-latka, który wysyłał rasistowskie wiadomości do Wilfrieda Zahy Premier League: Policja zatrzymała 12-latka, który wysyłał rasistowskie wiadomości do Wilfrieda Zahy Domowa koszulka Realu Madryt na nowy sezon. Adidas usunął jeden element [FOTO] Domowa koszulka Realu Madryt na nowy sezon. Adidas usunął jeden element [FOTO] Håland wyrzucony z klubu nocnego [WIDEO] Håland wyrzucony z klubu nocnego [WIDEO] Borussia Dortmund także zarobi na ewentualnej sprzedaży Ousmane’a Dembélé Borussia Dortmund także zarobi na ewentualnej sprzedaży Ousmane’a Dembélé Legia Warszawa mistrzem Polski | Vuković: Rok temu powiedziałem jedno kluczowe słowo Legia Warszawa mistrzem Polski | Vuković: Rok temu powiedziałem jedno kluczowe słowo MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy