POTWIERDZONE: Robert Lewandowski chce odejść z Bayernu Monachium

POTWIERDZONE: Robert Lewandowski chce odejść z Bayernu Monachium fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sport Deutschland

Robert Lewandowski przed meczem z VfL Wolfsburg przekazał Hasanowi Salihamidžiciowi, dyrektorowi sportowemu Bayernu Monachium, decyzję o chęci zmiany klubu już tego lata.

Wobec ostatnich wypowiedzi władz „Gwiazdy Południa”, które zapewniały, że Polak zostanie na następny sezon, zawodnik postanowił wytoczyć ciężkie działa.

Środkowy napastnik nie zamierza przedłużać wygasającej 30 czerwca 2023 roku umowy, a jego celem jest odejście już tego lata. Potwierdził to Hasan Salihamidžić.

– Rozmawiałem z „Lewym”. W trakcie dyskusji powiedział mi, że nie zamierza przyjąć naszej oferty przedłużenia kontraktu i że chciałby odejść z klubu – wyznał dyrektor sportowy bawarskiej ekipy.

– Oznajmił, że chciałby robić coś innego. Nasze podejście się nie zmieniło. Lewy ma kontrakt do 30 czerwca 2023 roku. To fakt. Nie przejmuję się tym, co się może stać. Nasza opinia jest jasna – zaznaczył, dając do zrozumienia, że klub zamierza zatrzymać 33-latka u siebie.

Kapitan biało-czerwonych ma już słowne porozumienie z FC Barceloną, a Hiszpanie cały czas czekają, aż Bawarczycy otworzą się na negocjacje. Wtedy też możemy spodziewać się formalnej oferty.

W tej chwili wydaje się, że mistrz Niemiec będzie zwlekał do momentu znalezienia następcy autora 49 goli i siedmiu asyst w bieżącej kampanii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy