POTWIERDZONE: Rozmowy w sprawie Lukaku

POTWIERDZONE: Rozmowy w sprawie Lukaku
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sport Italia

Piero Ausilio, dyrektor sportowy Interu Mediolan, potwierdził rozpoczęcie oficjalnych negocjacji z Manchesterem United w sprawie Romelu Lukaku.

Belg jest pierwszym wyborem Antonio Conte do wzmocnienia ataku „Nerazzurrich”. Do tej pory jednak dyrekcja mediolańczyków ograniczała się do kontaktów przy użyciu dostępnych technologii. To jednak nie przynosiło spodziewanych efektów, bowiem Anglicy twardo postawili na swoim i nieustannie żądali zapłacenia z góry około 85 milionów euro.

Takie rozwiązanie z kolei nie odpowiada przedstawicielowi Serie A, który bacząc na Finansowe Fair Play wolałby wypożyczyć zawodnika z obowiązkiem wykupu za 70 milionów euro. Właśnie na tyle według Sky Sport Italia wycenia środkowego napastnika Inter Mediolan.

Obie strony postanowiły jednak przełamać lody i w środę Piero Ausilio, dyrektor sportowy włoskiej ekipy, zakotwiczył w Anglii, gdzie doszło do spotkania twarzą w twarz. Dzisiaj 44-latek wrócił na Półwysep Apeniński, a na lotnisku przywitali go lokalni dziennikarze. 

Wówczas działacz oficjalnie potwierdził cel wizyty i fakt negocjacji z „Czerwonymi Diabłami.

– Doszło do spotkania z Manchesterem United w sprawie pozyskania Lukaku. To był pierwszy oficjalny kontakt pomiędzy dwoma liczącymi się na świecie klubami. Zobaczymy, co się wydarzy. Mogę potwierdzić, że staramy się zakontraktować każdego piłkarza, o którego prosi Conte – powiedział Ausilo.

Według najnowszych wieści „Nerazzurri” cały czas starają się przekonać Anglików do wyrażenia zgody na dwuletnie wypożyczenie z obowiązkiem wykupu za wspomniane już 70 milionów euro.

W ubiegłym sezonie 26-latek rozegrał w koszulce klubowej 45 spotkań, strzelił 15 goli i zanotował cztery asysty. Na Old Trafford trafił on z Evertonu, który zainkasował za niego blisko 85 milionów euro. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy