POTWIERDZONE: Uczestnik Copa América z ofertą Legii Warszawa na stole

2024-06-12 23:00:58; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
POTWIERDZONE: Uczestnik Copa América z ofertą Legii Warszawa na stole Fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Visión360

Roberto Fernández z Club Bolívar ma na stole ofertę ze strony Legii Warszawa. Taką informację przekazał wprost selekcjoner reprezentacji Boliwii - Antônio Carlos Zago.

W ostatnim czasie pojawiły się w mediach doniesienia o wypracowaniu porozumienia pomiędzy „Wojskowymi” a Club Bolívar w sprawie pozyskania 24-letniego lewego obrońcy za kwotę oscylującą w graniach miliona dolarów (930 tysięcy euro).

Od wejścia tych ustaleń w życie dzieli nas jedynie przejście obligatoryjnych testów przez zawodnika i złożenie przez niego podpisu pod przygotowaną umową.

Te informacje zdaje się potwierdzać selekcjoner Boliwii, który nie widział żadnych przeciwwskazań, by otwarcie powiedzieć o tym, że Roberto Fernández ma na stole ofertę ze strony Legii Warszawa.

- Gabriel Villamil jest dla mnie i dla wszystkich przykładem, to zawodnik, który gra dla świetnego zespołu w bardzo konkurencyjnej lidze. Fernández myślę, że też ma na to szansę, otrzymał ofertę z Legii Warszawa. Są ważni, są przykładem i muszą dla nas zrobić coś więcej, być lustrem, w którym odbijają się inni piłkarze, nie tylko ci, którzy są tutaj, ale z całego kraju. Mam nadzieję, że sobie poradzą - przyznał selekcjoner Antônio Carlos Zago, dając w ten sposób do zrozumienia, że przytoczeni przez niego podopieczni znajdą się w ostatecznej kadrze na Copa América.

Tym samym „Wojskowi” będą musieli zapewne poczekać na dopięcie wszelkich formalności, o ile gracz nie otrzyma zgody na udanie się w podróż do Europy, by załatwić wszystkie formalności przed startem turnieju.

Roberto Fernández spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w rosyjskiej Bałtice Kaliningrad, która nie skorzystała z opcji wykupienia go.

Rozegrał dla niej 40 spotkań z zanotowanymi dwoma trafieniami i czterema asystami, co nie przełożyło się na wywalczenie utrzymanie w tametejszej elicie.