POTWIERDZONE: Ziyech dostanie zgodę na odejście z Ajaksu

POTWIERDZONE: Ziyech dostanie zgodę na odejście z Ajaksu fot.
Karol Brandt
Źródło: The Mirror

Marc Overmars, dyrektor sportowy Ajaksu, oświadczył, że latem zespół opuści Hakim Ziyech.

Marokański skrzydłowy ma za sobą znakomity sezon. Świadczy o tym fakt, że został on wybrany najlepszym piłkarzem Ajaksu w zakończonej nie tak dawno kampanii oznaczonej numerkiem 2018/2019.  Licznik 26-latek zamknął się na 49 występach, które okrasił 21 golami i 24 asystami. 

23-krotny reprezentant swojego kraju na arenie międzynarodowej przykuł uwagę wielu klubów, w tym Manchesteru United, Arsenalu, Liverpoolu, Borussii Dortmund czy Bayernu Monachium. Ta ostatnia ekipa według „The Mirror” skontaktowała się już z agentem gracza. 

Hakim Ziyech najprawdopodobniej zostanie sprzedany za 25 milionów funtów (około 28,5 miliona euro). Właśnie tyle wynosi jego klauzula odstępnego. Nic więc dziwnego w tym, że lewonożny zawodnik znajduje się na celowniku tak wielu zespołów.

Na ten moment pewne jest jedno. 26-latek nie zostanie w Ajaksie na kolejny sezon. Zostało to potwierdzone przez Marca Overmarsa, dyrektora sportowego „Synów Bogów”.

– Odejdzie, kiedy zgłosi się po niego klub z absolutnego topu. Dzięki swoim znakomitym występom w Lidze Mistrzów Hakim znalazł się w centrum uwagi. Wokół niego krąży wiele uznanych firm. Już zdążyliśmy obiecać Hakimowi, że zgodzimy się na transfer, który będzie dla nas korzystny – oświadczył.

Tym samym Ziyech jest trzecim piłkarzem Ajaksu, który latem z pewnością zmieni klub. Już wcześniej usługi Frenkiego de Jonga zapewniła sobie Barcelona. Katalończycy interesują się także Matthijsem de Ligtem. Overmars przyznał, że 19-latek nie zostanie w Amsterdamie. Podobny los może czekać Daleya Sinkgravena, który ma ofertę z Bayeru Leverkusen. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy