Potwór Haaland bawi się w Premier League. Zrobił to jako pierwszy

2024-09-14 18:25:51; Aktualizacja: 2 godziny temu
Potwór Haaland bawi się w Premier League. Zrobił to jako pierwszy Fot. Conor Molloy/News Images/SIPA USA/PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: Squawka.com

Manchester City wygrał w sobotnim meczu Premier League z Brentfordem 2:1. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Erling Braut Haaland, który notuje znakomity początek sezonu.

Potyczka pomiędzy Manchesterem City a Brentdfordem rozpoczęła się od zaskakującego uderzenia ze strony tego drugiego. W 23. sekundzie meczu prowadzenie przyjezdnym dał Yoane Wissa. Podopieczni Pepa Guardioli dość szybko się jednak otrząsnęli. W 19. minucie po strzale z kilku metrów wyrównał Erling Braut Haaland. W 32. dorzucił drugie trafienie, wykorzystując długie podanie z własnej połowy od Edersona.

Po przerwie wynik się nie zmienił i „The Citizens” zwyciężyli z niżej notowanym przeciwnikiem 2:1.

Sam Haaland po czterech kolejkach ligi angielskiej ma tymczasem na koncie dziewięć bramek. Wcześniej strzelił gola Chelsea i po trzy Ipswich Town oraz West Hamowi United.

Jak wyliczyła Squawka.com, gwiazdor MC jest pierwszym piłkarzem w historii Premier League, który może pochwalić się takim dorobkiem po czterech meczach otwierających sezon.

Ekipa prowadzona przez Guardiolę ma na koncie komplet punktów i przewodzi tabeli. Jej inni zawodnicy oprócz Haalanda zdobyli na razie łącznie dwie bramki.

W środę zespół z niebieskiej części Manchesteru czeka potyczka z Interem Mediolan w Lidze Mistrzów. W niedzielę na rodzimym podwórku zmierzy się z kolei z Arsenalem.

W obu przypadkach mistrz Anglii zagra u siebie.