Powstaje dokument o sir Alexie Fergusonie

Powstaje dokument o sir Alexie Fergusonie fot. Red Zone
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Screen Daily

Legenda Manchesteru United, sir Alex Ferguson, doczeka się filmu o swojej zawrotnej karierze menedżerskiej. Jego reżyserii podjął się syn Szkota.

Przez 27 lat pracy na Old Trafford 78-letni dziś szkoleniowiec wywalczył 38 trofeów, w tym dwa Puchary Europy i 13 tytułów mistrza Anglii. W cień odsunął się po sezonie 2012/2013.

Dziś, siedem lat później, jego kariera, ale i życie prywatne jest przedmiotem filmu dokumentalnego, gdzie w rolę reżysera wcielił się Jason Ferguson, syn słynnego Szkota.

Zdjęcia do niego ruszyły już w maju 2018 roku, co zbiegło się z wylewem krwi do mózgu, którego doznał sir Alex Ferguson. W związku z tym nagrania przerwano, ale pomysł nie zamarł, a tylko uległ małym modyfikacjom.

Autorzy skupili się na powrocie do zdrowia byłego menedżera „Czerwonych Diabłów” i to właśnie w dużej mierze o tym opowiada dokument. Oczywiście nie zabraknie wspomnień z jego bogatej kariery zawodowej.

– Kanwą filmu jest powrót sir Alexa do pełni sił, zmaganie się z zagrożeniem utraty pamięci, która jest pamięcią największego piłkarskiego menadżera, który kiedykolwiek żył. Opowiadamy o jego piłkarskiej i menadżerskiej karierze, a także powrocie do zdrowia po wylewie krwi do mózgu – zdradził John Battsek, producent filmu.

Jak dotąd nie wyznaczono daty premiery ów dzieła.

Więcej na temat: Alex Ferguson Trenerzy Szkocja

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Thiago Cionek piłkarzem Regginy OFICJALNIE: Thiago Cionek piłkarzem Regginy OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy