Poznaliśmy pełen komplet ćwierćfinalistów Copa América 2024! Czeka nas gorące starcie [OFICJALNIE]

2024-07-03 07:56:17; Aktualizacja: 2 dni temu
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Faza grupowa tegorocznego Copa América dobiegła końca, dlatego też wykrystalizowały nam się już wszystkie drużyny, które wystąpią w ćwierćfinale tego turnieju.

Ostatnia noc obfitowała w dwa spotkania, które zamknęły nam fazę grupową tegorocznego Copa América. W pierwszym z nich Brazylia zremisowała 1-1 z Kolumbią, natomiast w drugim Kostaryka pokonała 2-1 Paragwaj.

„Canarinhos” po wcześniejszym remisie z Kostaryką oraz zwycięstwem nad Paragwajem potrzebowali punktów, choć jednocześnie doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że przed nimi stoi bardzo wymagające wyzwanie.

Dane im było zmierzyć się z Kolumbią, która w ostatnich latach stała się prawdziwą maszyną. Ostatnią porażkę zanotowała ona 2 lutego 2022 roku w meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata przeciwko Argentynie.

Wraz z początkiem środowego spotkania mogło wydawać się, że passa ta zostanie przerwana, bowiem już w 12. minucie Brazylia wyszła na prowadzenie, po tym jak piłkę do siatki wpakował Raphinha. Kolumbijczycy walczyli jednak zawzięcie i jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać za sprawą Daniela Muñoza. Wynik meczu nie uległ już zmianie.

Tym samym po końcowym gwizdku sędziego poznaliśmy wszystkie reprezentacje, które zmierzą się na etapie ćwierćfinału. W nim zagra zarówno Brazylia jak i Kolumbia. Ci pierwsi podejmą rozpędzony Urugwaj, natomiast drudzy zmierzą się z Panamą. W półfinale możemy zatem zostać świadkami rewanżu.

Stawkę uzupełnia pojedynek Argentyny z Ekwadorem oraz Wenezueli z Kanadą. Zwycięzcy obu par zagrają razem w kolejnym etapie.