Praet o krok od Leicester City

Praet o krok od Leicester City
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sports | The Mirror

Jest wielce prawdopodobne, że Dennis Praet będzie kontynuował swoją karierę w Premier League. Leicester City wypracowało bowiem w sprawie jego przenosin pełne porozumienie z Sampdorią.

25-latek jest jednym najbardziej utalentowanych zawodników swojego pokolenia, który niezwykle mądrze kieruje swoimi decyzjami życiowymi odnośnie kariery sportowej. Po pięciu niezwykle udanych sezonach spędzonych w pierwszej drużynie Anderlechtu, po Belga ustawiło się wiele klubów. Na tej liście były m.in. Liverpool czy Fiorentina, lecz środkowy pomocnik ostatecznie postanowił skorzystać z oferty Sampdorii.

We Włoszech Dennis Praet jeszcze bardziej się rozwinął, co zaowocowało powrotem do seniorskiej reprezentacji, w której panuje nie lada konkurencja. Przez trzy sezony wystąpił on łącznie w 106 meczach „Sampy”, a ponadto zdobył cztery bramki i posłał sześć kluczowych podań. Warto dodać, że w tym czasie ustawiany był również na pozycji zarówno ofensywnego, jak i defensywnego pomocnika.

Przyszedł jednak kres jego przygody z włoską ekipą, co zresztą zostało potwierdzone przez Eusebio Di Francesco, jej trenera, który powiedział: – Będę tęsknić za Praetem, jest jednym z najlepszych pomocników we Włoszech.

Belg w tej chwili jest o krok od przenosin do Leicester City, które według Roba Dorsetta ze stacji Sky Sports zdążyło się już porozumieć z Sampdorią w kwestii kwoty odstępnego. Wyniesie ona około 18 milionów funtów, tj. 19,5 miliona euro. Teraz przed zawodnikiem testy medyczne, lecz w związku z zamykającym się już o godzinie 18 czasu polskiego oknem transferowym w Anglii, badania mogę zostać przeprowadzone nawet za granicą.

Dodajmy, że Praet dołączając do „Blucerchiatich” zapewnił Anderlechtowi zysk w postaci ośmiu milionów euro. Tym samym, przy okazji kolejnych przenosin, 25-latek da zarobić Włochom ponad dwa razy tyle.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy