„Praktycznie zamknięte”. Prezydent Interu Mediolan zapowiedział najcenniejszy podpis tego lata

2024-06-16 15:07:47; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
„Praktycznie zamknięte”. Prezydent Interu Mediolan zapowiedział najcenniejszy podpis tego lata Fot. Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Tuttomercatoweb.com

Nowy kontrakt dla Lautaro Martíneza jest tylko kwestią czasu. Brakuje tylko podpisu – oznajmił cytowany przez Tuttomercatoweb.com prezydent Interu Mediolan Giuseppe Marotta.

Spekulacje z Półwyspu Apenińskiego od miesięcy jasno napędzają narrację, jakoby od sezonu 2024/2025 argentyński łowca bramek stał się jednym z najlepiej zarabiających zawodników w całej Serie A. Od zawsze stanowiska jego agenta z przedstawicielami Interu tylko się zbliżały.

Uchwycony przez reporterów po sobotnim meczu Włochy – Albania świeżo upieczony prezydent piłkarskiej firmy z Lombardii w rozmowie dla ojczystych mediów przekazał uspokajającą kibiców nowinę, że rozmowy w sprawie nowych warunków współpracy zostały zakończone pozytywnie.

– Do wszystkiego przywiązujemy szczególną wagę. Ważne jest, aby każdy zawodnik miał silne poczucie przynależności, chciał kontynuować przygodę u nas i doświadczać wielu wspaniałych rzeczy. Sytuację mamy opanowaną, bo nie mamy obecnie takich zawodników, którzy chcieliby się od nas uwolnić – zapewnił zwierzchnik „Nerazzurrich”.

– Przedłużenie umowy z Lautaro? To praktycznie zamknięty temat. W zasadzie to już tylko kwestia złożenia podpisu. Ze względu na jego pobyt z reprezentacją Argentyny nie jest to teraz łatwe, ale negocjacje już dobiegły końca – dodał.

W podobnym okresie mistrzowie Włoch chcą też ogłosić odnowienie warunków współpracy z architektem sukcesu, trenerem Simone Inzaghim.

Kapitan mediolańczyków, pracujący aktualnie na kontrakcie ważnym do połowy 2026 roku, zanotował 27 trafień i siedem asyst w 44 występach minionej kampanii.

Obecnie przygotowuje się do Copa América. Turniej lada moment startuje w Stanach Zjednoczonych.