Premier League czeka rewolucja transmisyjna? Nadciąga piłkarski „Netflix”

Premier League  czeka rewolucja transmisyjna? Nadciąga piłkarski „Netflix”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Guardian

Organizatorzy Premier League noszą się z zamiarem powołania do życia internetowej platformy, gdzie miałby być pokazywane spotkania angielskiej ekstraklasy.

Przedstawiciele najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii zauważają, że za niebotycznymi kwotami wydawanymi na zdobycie praw telewizyjnych do pokazywania Premier League przez takie stacje jak Sky Sports czy BT Sport (pierwsza posiada 100% praw do transmitowania Premier League, a druga posiada wykupioną sublicencję) idzie w parze systematyczne zwiększenia opłat dla abonentów.

Już teraz przeciętny kibic za dostęp do wspomnianych kanałów musi zapłacić blisko 1000 funtów rocznie lub niespełna 80 funtów miesięcznie, aby móc oglądać spotkania jednej z najbardziej prestiżowych lig krajowych na świecie.

Ten negatywny trend może wkrótce doprowadzić do powstania niezależnego od nich kanału należącego do organizatorów rozgrywek Premier League.

Dziennikarze „The Guardian” przekonują, że już trwają pracę nad powołaniem do życia platformy internetowej wzorowanej na „Netflixie” o nazwie „Premfix” , gdzie za skromną opłatą każdy miałby nieograniczony dostęp do meczów pokazywanych na żywo, skrótów oraz innych materiałów związanych z angielską ligą.

Wspomniane źródło dodaje, że pierwsze testy wspomnianego kanału mają rozpocząć się w 2022 roku na rynkach zagranicznych. Jeżeli odniesienie na nich sukces, to wówczas zostanie wprowadzony w kraju i z pewnością zrewolucjonizowałby rynek transmisji piłkarskich na Wyspach Brytyjskich.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy