Premier League idzie mocno. Kolejna zmiana menedżera na horyzoncie

Premier League idzie mocno. Kolejna zmiana menedżera na horyzoncie fot. Ink Drop / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Ralph Hasenhüttl może stracić pracę na stanowisku szkoleniowca w Premier League. Austriak odpowiada za wyniki Southampton - poinformowali Sam Wallace i John Percy z „The Telegraph”.

55-letni szkoleniowiec przejął stery nad zespołem „Świętych” w grudniu 2018 roku. Wówczas postawiono przed nim nadrzędny cel w postaci wywalczenia utrzymania w Premier League, co udało się osiągnąć poprzez zajęcie 16. lokaty o pięć punktów nad strefą spadkową.

W każdych kolejnych zmaganiach liczono na to, że ekipa ze St Mary's Stadium prowadzona przez Ralpha Hasenhüttla ustabilizuje swoją pozycję przynajmniej w środku stawki drużyn ubiegających się o mistrzostwo Anglii.

Tak się jednak nie stało i dlatego w strukturach Southampton toczone są dyskusje na temat przedwczesnego zakończenia współpracy z Austriakiem na rzecz powierzenia klubu w ręce trenera, który potrafiłby wykorzystać potencjał szeregu młodych zawodników, których w niedalekim czasie można byłoby sprzedać.

Sam Wallace i John Percy z „The Telegraph” uważają, że kilka kandydatur potencjalnych następców 55-latka zostało omówionych i w najbliższym czasie ma zapaść ostateczna decyzja odnośnie podjęcia konkretnych rozmów z jednym z nich, co będzie równoznaczne ze zwolnieniem Hasenhüttla.

Wspomniani dziennikarze zaznaczają także, że Austriak nie cieszy się aż tak dużym zaufaniem Dragana Šolaka, który przejął kontrolę nad Southampton na początku bieżącego roku i wprowadził do niego między innymi nowych asystentów w miejsce dotychczasowych współpracowników 55-latka - Craiga Fleminga, Kelvina Davisa i Dave’a Watsona.

„Święci” plasują się na odległym szesnastym miejscu w tabeli z zaledwie siedmioma wywalczonymi punktami w ośmiu rozegranych meczach.

Do tej pory z pracą w Premier League pożegnali się Scott Parker (Bournemouth), Thomas Tuchel (Chelsea) i Bruno Large (Wolverhampton). Ponadto miejsce tego drugiego w „The Blues” zajął Graham Potter (Brighton).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sergio Busquets wybrał nowy zespół Sergio Busquets wybrał nowy zespół Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy