Premier League: Ile zarabiają sędziowie? Najlepsi mogą inkasować nawet 170 tysięcy funtów rocznie

Premier League: Ile zarabiają sędziowie? Najlepsi mogą inkasować nawet 170 tysięcy funtów rocznie fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Daily Mail

Arbitrzy prowadzący spotkania w ramach Premier League otrzymują sowite wynagrodzenie za wykonywanie swojej pracy. Najlepsi z nich mogą zarabiać rocznie nawet 170 tysięcy funtów po otrzymaniu bonusów - poinformował „Daily Mail”.

Sędziowie odpowiadający za przebieg spotkań w jednej z najsilniejszych lig na świecie znajdują się od dłuższego czasu na celowniku dziennikarzy oraz kibiców w związku z wątpliwymi decyzjami podejmowanymi nawet przy pomocy VAR-u.

Ostatnio boleśnie mógł przekonać się o tym Mike Dean, który otrzymał pogróżki ze strony fanów angielskich zespołów po pokazaniu czerwonych kartek Tomášowi Součkowi z West Hamu United oraz Janowi Bednarkowi z Southampton.

Oba te napomnienia zostały anulowane po późniejszej apelacji klubów i w związku z tym wpłyną na końcową ocenę pracy arbitra, który otrzyma finalnie mniejsze wynagrodzenie z tytułu naliczenia mu mniejszego bonusy.

Więcej szczegółów na ten temat podaje „Daily Mail”, gdzie możemy przeczytać, że sędziowie pracujący przy meczach Premier League mają zagwarantowane 110-120 tysięcy funtów rocznie.

Ich uposażenie może jednak wzrosnąć o dodatek o łącznej wysokości 50 tysięcy funtów. Jego ostateczny pułap jest jednak ustalany na bazie tabeli błędów sporządzonej przez Professional Game Match Officials Limited (organ odpowiedzialny za pracę sędziów w Anglii), gdzie umieszczane są wszystkie większe oraz mniejsze niedopatrzenia arbitrów na przestrzeni całego sezonu.

Obserwatorzy biorą w nim pod uwagę takie drobnostki jak wskazanie autu w złą stronę czy wznowienie gry z niewłaściwego miejsca lub poważniejsze rzeczy jak niepodyktowanie karnego, pokazanie niesłusznej kartki i zmianę swojej wcześniejszej decyzji po interwencji VAR-u.

W związku z tym sędziowie są poddawani dużej presji i każda podjęta przez nich decyzja może zostać negatywnie oceniona, co będzie miało wpływ na zajęcie niższego miejsca w tabeli sporządzonej przez PGMOL, a to z kolei doprowadzi do otrzymania niższej premii, której stawki są ustalona na bazie uzyskanej pozycji w rankingu.

Więcej na temat: Premier League Anglia Sędziowie VAR

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy