Premier League: Kontrowersja w meczu Chelsea z West Hamem. Rzut karny?

2023-02-11 15:43:34; Aktualizacja: 1 rok temu
Premier League: Kontrowersja w meczu Chelsea z West Hamem. Rzut karny? Fot. TV
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

Chelsea zremisowała w spotkaniu Premier League z West Hamem 1:1. W jego końcówce doszło do kontrowersji w polu karnym „Młotów”.

Chelsea objęła prowadzenie w 16. minucie sobotniego meczu. Świetnym dośrodkowaniem za linię obronną West Hamu popisał się wtedy Enzo Fernández, które na gola zamienił inny zimowy nabytek „The Blues” - João Félix.

Gospodarze wyrównali kilkanaście minut później. Piłkę w szesnastkę wstrzelił Vladimír Coufal, jego podanie głową przedłużył Jarrod Bowen, a Kepę Arrizabalagę pokonał Emerson Palmieri, a więc były gracz Chelsea.

West Ham ponownie trafił do siatki po upływie 80. minuty. Konkretnie rzecz ujmując, zrobił to Tomáš Souček. Po użyciu systemu VAR sędzia Craig Pawson gola jednak nie uznał z powodu pozycji spalonej.

W 89. minucie Czech znowu był głównym bohaterem boiskowych wydarzeń. 27-latek ręką zablokował w polu karnym strzał Connora Gallaghera, po którym piłka wydaje się, że leciała w światło bramki. Arbiter nie podyktował jedenastki, co wzbudziło spore poruszenie wśród kibiców.

„Soucek świetnie obronił uderzenie Gallaghera” - napisała z przekąsem Chelsea na Twitterze.