Premier League: Mecz Manchester United - Liverpool dojdzie do skutku. Ustalono nową datę spotkania [OFICJALNIE]

Premier League: Mecz Manchester United - Liverpool dojdzie do skutku. Ustalono nową datę spotkania [OFICJALNIE] fot. PhotoLondonUK / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Premier League

Przedstawiciele Premier League dokonali zmian w terminarzu rozgrywek i poinformowali, że przełożony mecz pomiędzy Manchesterem United a Liverpoolem zostanie rozegrany 13 maja o godzinie 21:15.

Wisienką na torcie w ostatniej serii gier w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii miało być niedzielne starcie „Czerwonych Diabłów” z „The Reds”.

Derbowy pojedynek w wykonaniu dwóch najbardziej utytułowanych klubów w Premier League nie doszedł ostatecznie do skutku ze względu na protest fanów Manchesteru United przeciwko rodzinie Glazerów.

Sympatycy ekipy z Old Trafford zgromadzili się początkowo przed obiektem swojego zespołu. Później znaleźli jednak sposób na to, aby wedrzeć się na teren stadionu w grupie około dwustu osób w godzinach popołudniowych. 

Ich zachowanie uniemożliwiło rozpoczęcie spotkania o godzinie 17:30 i następnie doprowadziło do jego odwołania.

Od tego momentu oba kluby oraz władze Premier League szukały skutecznego sposobu na znalezienie miejsca w kalendarzu na rozegranie prestiżowego pojedynku.

Starania wszystkich stron zakończyły się sukcesem w postaci ustalenia nowego terminu meczu na 13 maja na godzinę 21:15.

Liverpool nie został w zaistniałej sytuacji zmuszony do znaczącego przeorganizowania swoich najbliższych planów w przeciwieństwie do Manchesteru United, który rozegra o innym czasie pojedynki z Leicester City (11 maja o godzinie 19:00) oraz Fulham (18 maja o godzinie 19:00).

Do tego trzeba podkreślić, że United rozegra trzy mecze ligowe w pięć dni, co jest sytuacją dotąd niespotykaną w erze Premier League.

NOWY KALENDARZ PREMIER LEAGUE (do 37. kolejki)

11 maja

19:00 - Manchester United - Leicester City
21:15 - Southampton - Crystal Palace

13 maja

19:00 - Aston Villa - Everton
21:15 - Manchester United - Liverpool

18 maja

19:00 Manchester United - Fulham
19:00 Southampton - Leeds United
20:00 Brighton - Manchester City
21:15 Chelsea - Leicester City

19 maja

19:00 - Everton - Wolverhampton
19:00 - Newcastle - Sheffield United
19:00 - Tottenham - Aston Villa
20:00 - Crystal Palace - Arsenal
21:15 - Burnley - Liverpool
21:15 - West Bromwich Albion - West Ham United

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy