Premier League: Sześć osób zakażonych koronawirusem

Premier League: Sześć osób zakażonych koronawirusem
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Premier League | BBC

Dzisiaj na oficjalnej stronie internetowej Premier League pojawił się komunikat, z którego możemy dowiedzieć się, że testy na koronawirusa w sześciu przypadkach dały wynik pozytywny.

Anglicy przygotowują się do wznowienia rozgrywek. W związku z tym jakiś czas temu rozpoczęły się ćwiczenia indywidualne, a od dzisiaj możliwe są treningi grupowe. Nim jednak wyrażono na nie zgodę, piłkarze oraz pracownicy 19 ekip przeszli testy na koronawirusa.

Po przebadaniu 748 osób Premier League postanowiła poinformować o wynikach, wskazując na sześć pozytywnych przypadków w trzech klubach. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowano się nie ujawniać żadnych szczegółów w tej sprawie, przy czym zaznaczono, że cała szóstka będzie teraz izolowana przez okres siedmiu dni. Następnie badanie zostanie powtórzone.

Jak donosi stacja BBC, ostatnia ekipa była badana dopiero dzisiaj, więc w jej przypadku wyniki pojawią się w najbliższą sobotę.

Na chwilę obecną piłkarze mogą trenować w maksymalnie pięcioosobowych grupach po 75 minut. W trakcie zajęć wszyscy zobligowani są do przestrzegania odpowiedniego dystansu, a po każdych zajęciach konieczna jest dezynfekcja takich elementów jak płyta boiska, słupki bramkowe czy piłki.

Przed zawieszeniem angielskiej ekstraklasy, na prowadzeniu znajdował się Liverpool. Za jego plecami uplasowały się kolejno Manchester City, Leicester City oraz Chelsea. Wstępnie zawodnicy do gry mają powrócić 12 czerwca.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy