Premier League: Zawodnicy będą klękać przed meczami również w sezonie 2021/2022 [OFICJALNIE]

Premier League: Zawodnicy będą klękać przed meczami również w sezonie 2021/2022 [OFICJALNIE] fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Premier League | Sky Sports

Piłkarze Premier League ze wszystkich 20 klubów będą nadal klękać przed meczami w nadchodzącym sezonie 2021/2022, aby podkreślić swój sprzeciw wobec rasizmu - o czym poinformowano na oficjalnej stronie internetowej ligi.

Przypomnijmy - od czerwca 2020 roku piłkarze i sztab zespołów z Wielkiej Brytanii przyklękają przed rozpoczęciem spotkania, aby pokazać swoje poparcie dla ruchu na rzecz równości rasowej. Decyzja ta jest „z całego serca wspierana“ przez zarząd Premier League, a zawodnicy i sędziowie noszą plakietki „No Room For Racism“ („Nie ma miejsca na rasizm“) na swoich koszulkach.

„Czujemy, że teraz, bardziej niż kiedykolwiek, ważne jest, abyśmy nadal klękali co będzie stanowić symbol naszej jedności przeciwko wszelkim formom rasizmu“ - czytamy w oficjalnym komunikacie związku piłkarzy Premier League.

„Pozostajemy zdecydowanie zaangażowani w nasz cel, jakim jest wykorzenienie uprzedzeń rasowych, gdziekolwiek istnieją, aby doprowadzić do globalnego społeczeństwa integracji, szacunku i równych szans dla wszystkich“.

- Premier League, nasze kluby, gracze i sędziowie meczowi mają wieloletnie zobowiązanie do zwalczania rasizmu i wszelkich form dyskryminacji - oznajmił prezes Premier League, Richard Masters.

- Po spotkaniu naszych kapitanów klubowych, to wspólne zobowiązanie zostało potwierdzone, a Premier League będzie nadal wspierać głos graczy w tej ważnej kwestii - dodał.

- Rasizm w każdej formie jest nie do zaakceptowania, a „No Room For Racism“ jasno określa nasze stanowisko: zero tolerancji. Premier League będzie nadal współpracować z naszymi klubami, zawodnikami i partnerami piłkarskimi, aby doprowadzić do widocznych zmian w celu usunięcia nierówności z naszej gry.

Warto odnotować fakt, że angielscy piłkarze zostali wygwizdani przez część kibiców, gdy uklęknęli w meczach towarzyskich przed EURO 2020, ale kontynuowali oni swój antyrasistowski gest przez cały czas trwania turnieju.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy