Premier League: Zielone światło dla Newcastle United

Premier League: Zielone światło dla Newcastle United
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Al Ekhbariya

Władze Premier League wydały zgodę, by Newcastle United zostało przejęte przez fundusz inwestycyjny, należący do rodziny królewskiej w Arabii Saudyjskiej, informuje "Al Ekhbariya".

Od dłuższego czasu mówiło się, że Newcastle United zmieni właściciela. Do tej pory większościowy pakiet akcji dzierżył Mike Ashley. Nie cieszył się on jednak szczególną popularnością wśród fanów, a od jakiegoś czasu szukał drogi wyjścia z inwestycji.

W tym miejscu zgłosiła się rodzina królewska z Arabii Saudyjskiej. Na czele konsorcjum stoi książę koronny, Mohammed bin Salman, który od początku był mocno zdeterminowany, by przejąć klub.

Temat był przez długi czas szeroko komentowany w mediach ze względu na sytuację polityczną i różne naganne zachowania Arabii Saudyjskiej na arenie międzynarodowej. 

Władze Premier League jednak nie widzą przeciwwskazań, by grupa PIF, mająca aktywa sięgające 260 milionów funtów, przejęła Newcastle United.

Oznacza to tym samym, że „Sroki” dostaną najbogatszych właścicieli w całej lidze. Tym samym dołączą też do najzamożniejszych klubów na świecie.

Niedługo po sformalizowaniu przejęcia możemy spodziewać się głośnych transferów do klubu, począwszy od osoby nowego szkoleniowca. W tym kontekście najczęściej wymienia się Mauricio Pochettino.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy