Premier League: Zielone światło dla Newcastle United

Premier League: Zielone światło dla Newcastle United
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Al Ekhbariya

Władze Premier League wydały zgodę, by Newcastle United zostało przejęte przez fundusz inwestycyjny, należący do rodziny królewskiej w Arabii Saudyjskiej, informuje "Al Ekhbariya".

Od dłuższego czasu mówiło się, że Newcastle United zmieni właściciela. Do tej pory większościowy pakiet akcji dzierżył Mike Ashley. Nie cieszył się on jednak szczególną popularnością wśród fanów, a od jakiegoś czasu szukał drogi wyjścia z inwestycji.

W tym miejscu zgłosiła się rodzina królewska z Arabii Saudyjskiej. Na czele konsorcjum stoi książę koronny, Mohammed bin Salman, który od początku był mocno zdeterminowany, by przejąć klub.

Temat był przez długi czas szeroko komentowany w mediach ze względu na sytuację polityczną i różne naganne zachowania Arabii Saudyjskiej na arenie międzynarodowej. 

Władze Premier League jednak nie widzą przeciwwskazań, by grupa PIF, mająca aktywa sięgające 260 milionów funtów, przejęła Newcastle United.

Oznacza to tym samym, że „Sroki” dostaną najbogatszych właścicieli w całej lidze. Tym samym dołączą też do najzamożniejszych klubów na świecie.

Niedługo po sformalizowaniu przejęcia możemy spodziewać się głośnych transferów do klubu, począwszy od osoby nowego szkoleniowca. W tym kontekście najczęściej wymienia się Mauricio Pochettino.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągniętę Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągniętę Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy