Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą”

Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” fot. TomaszKudala / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: wPolsce.pl

Premier Mateusz Morawiecki obiecał polskiej kadrze premie za wyjście z grupy na mundialu w Katarze. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości starał się tonować nastroje, Prezes Rady Ministrów obstaje jednak przy swoim.

Reprezentacja Polski zakończyła swój udział na Mistrzostwach Świata na 1/8 finału, lecz samo wyjście z grupy już można uznać za sukces, biorąc pod uwagę zamieszanie z selekcjonerami oraz sam fakt, iż ta sztuka nie udała się nam już od 1986 roku. Zamiast świętowania, mamy jednak gęstniejącą atmosferę.

Na jaw wyszły informacje, iż premier Mateusz Morawiecki obiecał polskiej kadrze premie za wyjście z grupy, a te miała wynieść około 30 milionów złotych do podziału. Zanim te pieniądze trafiły na konta reprezentantów, już miały doprowadzić do spięć na linii Robert Lewandowski-Czesław Michniewicz w kontekście odpowiedniego rozdzielenia sumy na poszczególnych zawodników.

Nastroje starał się stonować rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek, zapewniając, że Polski Związek Piłki Nożnej otrzyma pieniądze, mają być one jednak przeznaczone na piłkarski rozwój dzieci i młodzieży. W podobnym tonie wypowiadał się również rzecznik rządu Piotr Müller, teraz zaprzecza im jednak... sam Mateusz Morawiecki.

Uważam, że jakaś premia się należy naszym piłkarzom, ponieważ wyszli rzeczywiście z grupy, w ogóle przecież grali naprawdę nieźle - zapewnił Prezes Rady Ministrów w rozmowie z portalem wPolsce.pl.

- Piłkarze też dostali swoje środki z FIFA, nie wiem dokładnie ile, ale myślę, że to jest też koło 20 czy nawet więcej milionów złotych za samo wyjście z grupy.

Ten sukces wart jest każdych pieniędzy.

Mateusz Morawiecki w rozmowie zapewnił również o gotowości na spotkanie z selekcjonerem, a także przede wszystkim prezesem PZPN-u, Cezarym Kuleszą. Ma ono wspomóc ustalenie planów na dalszą przyszłość.

Za dotarcie do 1/8 finału Mistrzostw Świata Polski Związek Piłki Nożnej ma otrzymać od FIFA około 13 milionów dolarów. Część tej sumy może trafić do piłkarzy, w zależności od decyzji działaczy PZPN-u, do których zadania należy teraz rozdysponowanie tych pieniędzy. Według wstępnych założeń, zawodnicy mieli otrzymać 5,2 miliona dolarów do podziału, czyli w przeliczeniu 23,12 miliona złotych.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze Premier League: Historyczny gol Harry'ego Kane'a z Manchesterem City Premier League: Historyczny gol Harry'ego Kane'a z Manchesterem City Victor Osimhen rozchwytywany. Gigant gotowy na wielką licytację o podpis napastnika Victor Osimhen rozchwytywany. Gigant gotowy na wielką licytację o podpis napastnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy