Prezes Cardiff o zapłacie za transfer Sali

Prezes Cardiff o zapłacie za transfer Sali
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: L'Equipe

Prezes Cardiff City, Mehmet Dalman, wypowiedział się na łamach „L'Equipe” na temat zamieszanie związanego z płatnością za transfer Emiliano Sali.

Beniaminek Premier League pozyskał argentyńskiego napastnika z Nantes za 17 milionów euro, co stanowi rekord walijskiego klubu. Sala zginął 21 stycznia, lecąc z Francji do Walii. Wrak samolotu został odnaleziony dopiero kilka dni temu na dnie Kanału Angielskiego. Z uwagi na tragedię władze Cardiff cały czas nie zrobiły pierwszego przelewu za transfer (płatność rozłożono na trzy lata). Wczoraj pojawiły się informacje, że Nantes domaga się zapłaty i w przypadku jej braku, podejmie kroki prawne.

Jak skomentował to Dalman?

- Jedyne, co mogę powiedzieć, to potwierdzić, że przelew faktycznie nie został jeszcze wykonany. Sprawa jest jednak bardzo delikatna i nie chciałbym tego szerzej komentować.

- Ciało nie zostało jeszcze wydobyte na powierzchnię (wywiad ukazał się w środowy wieczór - red.). Musimy okazać szacunek rodzinie. Na pewne rzeczy jest jeszcze za wcześnie.

- Przelew zostanie zrobiony, gdy nadejdzie na to odpowiedni moment.

- Nastawienie Nantes? Naprawdę nie chcę o tym mówić. Nie sądzę, by ktokolwiek z Cardiff powiedział, że klub nie zapłaci za transfer - stwierdził działacz.  

Dodajmy, że dzisiaj potwierdzono wydobycie z wraku jednego z ciał. Na pokładzie samolotu, oprócz Sali, był pilot David Ibbotson.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy