Prezes Duńskiego Związku Piłki Nożnej: „Mecz Dania - Finlandia nie powinien zostać dokończony"

Prezes Duńskiego Związku Piłki Nożnej: „Mecz Dania - Finlandia nie powinien zostać dokończony"
Michał Niklas
Michał Niklas
Źródło: DBU

Nie milkną echa sobotniego meczu Danii z Finlandią na EURO 2020. Jesper Møller, prezes DBU (Duńskiego Związku Piłki Nożnej), twierdzi, że wznowienie spotkania było błędem.

12 czerwca 2021 roku piłkarski świat wstrzymał oddech. Christian Eriksen, bez kontaktu z przeciwnikiem upadł na murawę w wyniku zatrzymania akcji serca. Po udanej akcji reanimacyjnej na boisku, piłkarz odzyskał przytomność i został przewieziony do szpitala. Dziś na szczęście jego stan jest stabilny.

Jednak sceny, które miały miejsce na Parken, mroziły krew w żyłach. Zdaniem prezesa DBU, Jespera Møllera, ten mecz powinien się całkowicie zakończyć, kiedy na murawę upadł Eriksen. Głównodowodzący duńskiego futbolu chce, aby cały proces został poddany ocenie i przedstawi UEFIE propozycje zmiany procedury postępowania w takich sytuacjach.

Jesper Møller nie był obecny na Parken podczas meczu z Finlandią, ponieważ był w izolacji po bliskim kontakcie z osobą, która uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Jednak po uzyskaniu negatywnych wyników, Møller wyszedł już z izolacji i obejrzy z trybun jutrzejszy mecz pomiędzy Danią a Belgią.

- Śledzenie tych wydarzeń w sobotni wieczór było okropne. Musimy przede wszystkim cieszyć się, że Christian Eriksen ma się dobrze. Świetnie jest zobaczyć zdjęcie jego uśmiechu i usłyszeć, że rozmawiał z kolegami z drużyny i kilku z nich go odwiedziło. Życzę jemu i jego rodzinie wszystkiego najlepszego po tych wydarzeniach - powiedział Møller.

Prezes DBU dziś omówił z zarządem krajowego związku piłkarskiego, jak jego zdaniem powinno się postępować w takich sytuacjach.

- Zgadzam się z trenerem reprezentacji i zawodnikami, że mecz nie powinien być wznowiony. To była zła decyzja. Niezrozumiałe jest to, że piłkarze musieli wrócić na boisko tak szybko po okropnym doświadczeniu. Nie powinno się w taką sytuację wprowadzać zawodników i trenerów i to nie powinna być ich decyzja. Teraz chcemy ocenić cały proces decyzyjny, tak abyśmy mogli uzyskać wszystkie istotne fakty i informacje na ten temat. Chcemy zaproponować zmianę zasad, aby już nigdy nikt nie znalazł się w takiej samej sytuacji, że będą zmuszeni do kontynuowania gry, po takich trudnych przeżyciach. Jesteśmy gotowi złożyć rezolucję do UEFA - zapowiedział Jesper Møller.

Prezes DBU wyraził też wielkie uznanie dla piłkarzy, że w takich trudnych warunkach, dali z siebie wszystko.

- Chcę wyrazić ogromne uznanie i szacunek dla wszystkich zawodników za heroiczny wysiłek. Imponujące jest to, co osiągnęli w całkowicie ekstremalnej sytuacji. Wszyscy możemy być z tego bardzo dumni - spuentował Møller.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tottenham na letnich zakupach w Atlético Madryt? Dwóch zawodników na radarze Tottenham na letnich zakupach w Atlético Madryt? Dwóch zawodników na radarze Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy