Prezes norweskiej federacji popiera reprezentacyjne wykluczenie zawodników z Superligi

Prezes norweskiej federacji popiera reprezentacyjne wykluczenie zawodników z Superligi
Redakcja
Redakcja
Źródło: VG.no

Prezes norweskiej federacji, Terje Svendsen, jest za wykluczeniem zawodników grających w Superlidze z reprezentacji, nawet jeżeli będzie to oznaczać wyeliminowanie Martina Ødegaarda czy Erlinga Haalanda, który latem może zmienić klub.

Po ogłoszeniu Superligi, cały piłkarski świat stanął na głowie. Niektórzy są zachwyceni nowym projektem, jednak nie brakuje głosów o zabijaniu futbolu, jaki znamy. Jednym z przeciwników zmiany jest prezes norweskiej federacji.

W rozmowie z VG Terje Svendsen wyraził swoją opinię na temat najnowszych doniesień.

- Jesteśmy zdecydowanie po stronie UEFA. Podejmie ona zdecydowane kroki i wykluczy drużyny grające w Superlidze z rozgrywek UEFA. Superliga całkowicie kończy z wartościami i myśleniem o wszystkich - oznajmił.

- Dla Bodø/Glimt i innych znika możliwość zmierzenia się z gigantami. Ma to też finansowe znaczenie dla norweskich klubów, ponieważ część dochodu z Ligi Mistrzów jest wypłacana innym klubom, więc będzie to miało poważne konsekwencje finansowe dla europejskiej piłki nożnej - wyjaśnił pytany o wpływ projektu na norweskie zespoły.

- Liga Mistrzów to gra o władzę między największymi klubami i tymi, którzy chcą, aby wszyscy mistrzowie krajowi brali udział. Liga Mistrzów została zmieniona na korzyść najlepszych krajów. To niesamowicie trudne do zbalansowania dla UEFA, która była świadoma, że od wielu lat pracuje nad nową Superligą - odpowiedział na to czy można było zrobić więcej, aby nie doprowadzić do obecnej sytuacji.

Svendsen podkreślił też, że NFF popiera też decyzję o wykluczeniu zawodników Superligi z futbolu reprezentacyjnego, nawet jeżeli dotyczyć będzie ona Ødegaarda czy Haalanda (w razie zmiany klubu, bo Borussia Dortmund opiera się idei Superligi).

KACPER SASIAK

Więcej na temat: Norwegia Superliga

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy