Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy...

Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy... fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: TVP Sport

Prezes Rakowa Częstochowa Wojciech Cygan udzielił wywiadu portalowi TVP Sport. Głównym jego tematem była osoba Marka Papszuna, o zainteresowaniu którym otwarcie mówi prezes Legii Warszawa.

Dariusz Mioduski prowadzi dość nietypową politykę i nie kryje się z chęcią zatrudnienia szkoleniowca, który ma obowiązujący kontrakt z innym klubem, na dodatek będącym obecnie w zupełnie innej sytuacji i w przeciwieństwie do Legii walczącym o mistrzostwo Polski. Od potwierdzenia zainteresowania Papszunem rozpoczął nawet rozmowę z oficjalną stroną „Wojskowych”, opublikowaną tuż przed rozpoczęciem meczu z Leicester w Lidze Europy.

– Dzień po tym spotkaniu rozmawialiśmy prywatnie i powiedziałem mu jakie mam odczucia. Myślę, że dobrze je wyraził Michał Świerczewski, poruszając kwestię wzajemnego szacunku. Dla mnie to też stawianie Marka Papszuna w trudnej sytuacji. Pamiętajmy, że on ma kontrakt do końca czerwca i wszystko wskazuje na to, że w rundzie wiosennej będzie trenerem Rakowa także w meczu z Legią. Nie mamy pół przesłanki za tym, że ta sytuacja miałaby się zmienić. Nikt z Legii nie kontaktował się z nami w tym temacie – powiedział o całej tej sytuacji Wojciech Cygan.

– Nie komentuję ruchów kadrowych innych klubów i także w tym przypadku tego nie zrobię. Życzę mu powodzenia – odparł, pytany o zatrudnionego ostatnio w Warszawie Pawła Tomczyka, do niedawna bliskiego współpracownika Papszuna w Rakowie.

Ruch ten wydaje się być kolejną przesłanką za tym, że opiekun częstochowian rzeczywiście może niedługo trafić na Łazienkowską. Wojciech Cygan wspomniał też o aktualnie urzędującym tam trenerze.

– Po tym wywiadzie sam też się zastanawiałem jak w tej sytuacji mam się zachować i jedną z pierwszych myśli było, że teraz ja powinienem udzielić rozmowy, w którym powiedziałbym, że chcemy Marka Gołębiewskiego.

Nie zabrakło też pytania o to, jak w całej tej sytuacji odnajduje się sam główny bohater wszystkich spekulacji, czyli Marek Papszun.

– Na pewno to dla niego trudna decyzja. Wiemy, że mieszka w Warszawie i byłoby to dla niego ciekawe wyzwanie. Pytanie tylko, czy dzisiaj Legia na pewno jest lepszym miejscem pracy niż Raków... Trener sam to musi ocenić.

Wojciech Cygan i Dariusz Mioduski rywalizują ze sobą w lidze, ale współpracują na innych polach. Ten pierwszy pełni funkcję wiceprezesa do spraw piłkarstwa profesjonalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej, drugi jest doradcą jego zarządu. Obaj panowie zasiadają też w Radzie Nadzorczej Ektraklasy – Mioduski jest jej przewodniczącym, Cygan wiceprzewodniczącym. Ich wzajemne kontakty nie ograniczają się więc do osoby Marka Papszuna.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy