Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy...

Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy... fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: TVP Sport

Prezes Rakowa Częstochowa Wojciech Cygan udzielił wywiadu portalowi TVP Sport. Głównym jego tematem była osoba Marka Papszuna, o zainteresowaniu którym otwarcie mówi prezes Legii Warszawa.

Dariusz Mioduski prowadzi dość nietypową politykę i nie kryje się z chęcią zatrudnienia szkoleniowca, który ma obowiązujący kontrakt z innym klubem, na dodatek będącym obecnie w zupełnie innej sytuacji i w przeciwieństwie do Legii walczącym o mistrzostwo Polski. Od potwierdzenia zainteresowania Papszunem rozpoczął nawet rozmowę z oficjalną stroną „Wojskowych”, opublikowaną tuż przed rozpoczęciem meczu z Leicester w Lidze Europy.

– Dzień po tym spotkaniu rozmawialiśmy prywatnie i powiedziałem mu jakie mam odczucia. Myślę, że dobrze je wyraził Michał Świerczewski, poruszając kwestię wzajemnego szacunku. Dla mnie to też stawianie Marka Papszuna w trudnej sytuacji. Pamiętajmy, że on ma kontrakt do końca czerwca i wszystko wskazuje na to, że w rundzie wiosennej będzie trenerem Rakowa także w meczu z Legią. Nie mamy pół przesłanki za tym, że ta sytuacja miałaby się zmienić. Nikt z Legii nie kontaktował się z nami w tym temacie – powiedział o całej tej sytuacji Wojciech Cygan.

– Nie komentuję ruchów kadrowych innych klubów i także w tym przypadku tego nie zrobię. Życzę mu powodzenia – odparł, pytany o zatrudnionego ostatnio w Warszawie Pawła Tomczyka, do niedawna bliskiego współpracownika Papszuna w Rakowie.

Ruch ten wydaje się być kolejną przesłanką za tym, że opiekun częstochowian rzeczywiście może niedługo trafić na Łazienkowską. Wojciech Cygan wspomniał też o aktualnie urzędującym tam trenerze.

– Po tym wywiadzie sam też się zastanawiałem jak w tej sytuacji mam się zachować i jedną z pierwszych myśli było, że teraz ja powinienem udzielić rozmowy, w którym powiedziałbym, że chcemy Marka Gołębiewskiego.

Nie zabrakło też pytania o to, jak w całej tej sytuacji odnajduje się sam główny bohater wszystkich spekulacji, czyli Marek Papszun.

– Na pewno to dla niego trudna decyzja. Wiemy, że mieszka w Warszawie i byłoby to dla niego ciekawe wyzwanie. Pytanie tylko, czy dzisiaj Legia na pewno jest lepszym miejscem pracy niż Raków... Trener sam to musi ocenić.

Wojciech Cygan i Dariusz Mioduski rywalizują ze sobą w lidze, ale współpracują na innych polach. Ten pierwszy pełni funkcję wiceprezesa do spraw piłkarstwa profesjonalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej, drugi jest doradcą jego zarządu. Obaj panowie zasiadają też w Radzie Nadzorczej Ektraklasy – Mioduski jest jej przewodniczącym, Cygan wiceprzewodniczącym. Ich wzajemne kontakty nie ograniczają się więc do osoby Marka Papszuna.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy