Prezes Szachtara: Liverpool chce Teixeirę? Ma jedno wyjście

Prezes Szachtara: Liverpool chce Teixeirę? Ma jedno wyjście
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Telegraph

Komplikuje się transfer Alexa Teixeiry do Liverpoolu.

Anglicy od kilkunastu dni próbują sprowadzić Brazylijczyka, ale dotychczasowe oferty były odrzucane przez Szachtar. Choć sam zawodnik naciska na działaczy, publicznie deklarując chęć przeprowadzki, władze klubu z Doniecka pozostają nieugięte. Wydaje się, że oczekiwania Ukraińców uniemożliwią "The Reds" sfinalizowanie transakcji.

Siergiej Palkin zapowiedział bowiem, że sprzedaż 26-latka zimą jest realna tylko w przypadku, jeśli Anglicy zdecydują się na aktywowanie klauzuli w kontrakcie ofensywnego pomocnika. Ta wynosi aż 53 miliony funtów. Prezes wicemistrza kraju uargumentował to tym, że zespół musi walczyć o tytuł mistrzowski i o jak najlepszy wynik w europejskich pucharach.

- Liverpool zaoferował 24 miliony funtów plus trzy jako bonusy. Negocjacje zatrzymały się na tym etapie - przyznał Palkin.

- Naturalnie odmówiliśmy. Nasze stanowisko zakłada, że Teixeira do końca sezonu zostaje w Doniecku - dodał.

- Rozmowy z zainteresowanymi możemy więc zacząć za kilka miesięcy. Teraz Alex jest dostępny jedynie za kwotą zapisaną w klauzuli - kontynuował.

- Jeśli Liverpool naprawdę chce go mieć teraz, musi więc zapłacić 53 miliony funtów - zakończył.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy