Prezydent FC Porto zadrwił z Milanu. „Śmieszne oferty za Mehdiego Taremiego”

Prezydent FC Porto zadrwił z Milanu. „Śmieszne oferty za Mehdiego Taremiego” fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SIC

Pinto da Costa, prezydent FC Porto, odniósł się do sytuacji Mehdiego Taremiego, którego latem chciał mieć u siebie AC Milan.

W końcówce letniego okna transferowego „Rossonerim” bardzo zależało na pozyskaniu środkowego napastnika. Pojawiały się doniesienia, jakoby klub był bliski angażu króla strzelców portugalskiej ekstraklasy z poprzedniego sezonu.

Jak relacjonowały włoskie media, FC Porto przystało na propozycję w wysokości 15 milionów euro plus bonusy, ale mimo to operacja nie doszła do skutku. Portugalczycy chcieli zaangażować w negocjacje nowego agenta, a ponadto gracz zwiększył oczekiwania finansowe.

Finalnie Mehdi Taremi został w Portugalii. AC Milan w ostatnim dniu mercato pozyskał Lukę Jovicia.

Jak z perspektywy „Smoków” wyglądały negocjacje?

– Za Taremiego Milan złożył same śmieszne oferty i nie było nawet rozmów. Żadna z ofert nie zbliżyła się do wartości klauzuli – wyznał Pinto da Costa, prezydent FC Porto.

Klauzula odstępnego zawodnika opiewa na 60 milionów euro.

Ekipa z San Siro nadal pozostaje zainteresowana 31-latkiem i nie można wykluczyć ponowienia starań już w styczniu, na kilka miesięcy przed końcem umowy. Sytuacji przygląda się również Inter Mediolan.

Taremi podczas obecnej kampanii rozegrał 16 spotkań, a swoją obecność zaznaczył trzema trafieniami oraz trzema asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Puchar Polski: Składy na Wisła Kraków - Widzew Łódź [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Wisła Kraków - Widzew Łódź [OFICJALNIE] Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Mateusz Musiałowski w kadrze Liverpoolu na mecz Pucharu Anglii Mateusz Musiałowski w kadrze Liverpoolu na mecz Pucharu Anglii Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy