Prezydent Francuskiej Federacji Piłkarskiej wskazał kandydata na następcę Didiera Deschampsa

Prezydent Francuskiej Federacji Piłkarskiej wskazał kandydata na następcę Didiera Deschampsa fot. Shutterstock
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: E1

Prezydent Francuskiej Federacji Piłkarskiej Noël Le Graët ceni umiejętności obecnego szkoleniowca Nicei Christiophe Galtiera. W rozmowie z E1 wskazuje go jako poważnego kandydata do zastąpienia Didiera Deschampsa w roli selekcjonera.

55-letni Christophe Galtier to niezwykle ceniony we Francji fachowiec, który ma za sobą świetne miesiące. W poprzednim sezonie poprowadził Lille do sensacyjnego krajowego mistrzostwa, a obecnie zajmuje z Niceą drugie miejsce w tabeli Ligue 1.

Nie da się nie zauważyć jego patentu na Paris Saint-Germain oraz szkoleniowca Mauricio Pochettino. W trwającej kampanii Galtier pokonał go już dwukrotnie – raz w lidze, a raz w Pucharze Francji.

Te wyniki sprawiają, że 55-latek coraz częściej rozpatrywany jest w roli opiekuna czołowych drużyn. Jego pracę ceni również Prezydent Francuskiej Federacji Piłkarskiej Noël Le Graët, który wskazuje Galtiera jako potencjalnego następcę selekcjonera Didiera Deschampsa.

- Spójrzcie, co zrobił ten człowiek. Nie znałem go z tej strony, muszę być szczery, a przynajmniej nie na tym poziomie. To, co zrobił dla Lille i to, co robi w Nicei, zasługuje na szacunek. To doskonały francuski trener.

- W naszym kraju są dobrzy trenerzy i jeśli nadal będę na stanowisku, to właśnie Francuz przejmie stery reprezentacji. Ale to odległa przyszłość, Didier Deschamps ma wciąż ważną umowę, której nikt nie zamierza zrywać – twierdzi Le Graët w rozowie z E1.

Deschamps związany jest z reprezentacją Francji od blisko dziesięciu lat. Jego obecny kontrakt wygasa 31 grudnia 2022 roku. Niewykluczone, że po zakończonych Mistrzostwach Świata w Katarze poznamy nazwisko nowego selekcjonera „Trójkolorowych”.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Tottenham wreszcie zatrudnił nowego menedżera. Będzie ofensywnie! OFICJALNIE: Tottenham wreszcie zatrudnił nowego menedżera. Będzie ofensywnie! Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy