Próba zamachu na niemieckiego piłkarza!

Próba zamachu na niemieckiego piłkarza!
Redakcja
Redakcja
Źródło: The Guardian

Samochód byłego młodzieżowego reprezentanta Niemiec, Deniza Nakiego, został ostrzelany na niemieckiej autostradzie.

Samochód prowadzony przez piłkarza trzecioligowego tureckiego Amed SK został ostrzelany przez nieznanego sprawcę na autostradzie A4. Sam zawodnik wyszedł z całego zdarzenia bez szwanku. Niemieccy prokuratorzy rozpoczęli śledztwo w sprawie zbadania nieudanego zamachu na życie Nakiego.

Znany z prokurdyjskich poglądów zawodnik został w zeszłym roku skazany przez turecki sąd za propagandę terrorystyczną. Policja podejrzewa, że właśnie ten fakt mógł posłużyć za motyw dla niedoszłego zamachowca.

Bałem się o moje życie - powiedział piłkarz gazecie 
Die Welt”. - Jedna kula uderzyła w mój samochód na środku okna, druga wylądowała blisko opony. Na szczęście nie zostałem trafiony. Jestem chodzącym celem w Turcji z powodu mojej prokurdyjskiej postawy - powiedział zawodnik, który wierzy, że za próbą zamachu stoją agenci tureckiego wywiadu lub prawicowi tureccy radykałowie.


28-letni Naki, który reprezentował Niemcy na poziomie U-19 oraz U-21, a także grał dla niemieckiego FC St. Pauli, stwierdził ponadto, że stał się celem ataku w związku z jego krytyką wymierzoną w tureckiego prezydenta, Recepa Tayyipa Erdoğana.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transfermarkt zaktualizował swoje wyceny. Nowy najdroższy zawodnik w Premier League! Transfermarkt zaktualizował swoje wyceny. Nowy najdroższy zawodnik w Premier League! Janczyk: „Dzień jak co dzień, dzień po dniu”... Miały być testy, lecz piłkarz zniknął Janczyk: „Dzień jak co dzień, dzień po dniu”... Miały być testy, lecz piłkarz zniknął Ronaldinho: Messi nie jest najlepszy w historii Ronaldinho: Messi nie jest najlepszy w historii Klimala bohaterem głośnego transferu? Kierunek - Serie A! Klimala bohaterem głośnego transferu? Kierunek - Serie A! Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas! Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas! Liga Europy: Znamy wszystkich uczestników fazy pucharowej Liga Europy: Znamy wszystkich uczestników fazy pucharowej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy