Probierz obejmie Śląsk Wrocław?

Probierz obejmie Śląsk Wrocław?
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Wyborcza

Priorytetem dla Michała Probierza jest wyjazd z Polski, jednak, jeśli się to nie uda, może zostać trenerem Śląska Wrocław.

Nad przejęciem dolnośląskiej drużyny zastanawia się Andrzej Kuchar, który chciałby przywrócić zespół na właściwe tory. W przeszłości wrocławski biznesmen był już właścicielem Lechii Gdańsk i teraz ponownie chciałby spróbować swoich sił w zarządzaniu klubem piłkarskim. Z tego powodu zainteresował się kupnem 55% akcji Śląska, które dotychczasowy właściciel, gmina Wrocław, wystawił na sprzedaż. Oferty będą przyjmowane do piątku do godziny 12.

Jeśli tak się stanie, to do klubu może trafić Michał Probierz, który wstępnie zaakceptował ofertę wrocławian. Były szkoleniowiec Jagiellonii współpracował z Kucharem w przeszłości, gdy był trenerem gdańskiego zespołu. 

- Nasza decyzja w sprawie zainwestowania w Śląsk zapadnie w środę. Oferta będzie dotyczyła Śląska oraz zarządzania stadionem. W grupie naszych firm znajdzie się jedna zagraniczna mająca doświadczenie w zarządzaniu wieloma obiektami sportowymi w Europie. 

- Mam też kandydata na menedżera Śląska, jest nim Michał Probierz, który wstępnie zaakceptował tę ofertę. Michał pożegnał się z Jagiellonią Białystok i ma propozycje z zagranicznych klubów, ale nic jeszcze nie jest przesądzone, dlatego złożyliśmy mu ofertę.

- Chcemy, aby Michał Probierz jako menedżer oraz trener opracował sportową koncepcję rozwoju Śląska. A w przyszłości widzimy dla niego miejsce w zarządzie klubu. Probierz zostałby jednym z akcjonariuszy spółki, która będzie właścicielem Śląska – powiedział Piotr Kuriata, adwokat reprezentujący Andrzeja Kuchara.

Michał Probierz odszedł z Jagiellonii po zakończeniu sezonu i chce spróbować swoich sił zagranicą. Miał już podobno otrzymać oferty z między innymi Arminii Bielefeld i Bursasporu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Kucharski odpowiada na zarzuty prokuratury. OFICJALNIE: Oświadczenie obrońców byłego agenta Lewandowskiego Kucharski odpowiada na zarzuty prokuratury. OFICJALNIE: Oświadczenie obrońców byłego agenta Lewandowskiego LaLiga: Koronawirus nie jest jedynym problemem. Rządowy dekret w sprawie zakazu reklamy hazardu może doprowadzić do bankructwa SIEDMIU klubów LaLiga: Koronawirus nie jest jedynym problemem. Rządowy dekret w sprawie zakazu reklamy hazardu może doprowadzić do bankructwa SIEDMIU klubów Bayern Monachium: Alarm w sprawie Alaby Bayern Monachium: Alarm w sprawie Alaby Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki Premier League: Jest decyzja w sprawie faulu Digne na Walkerze-Petersie [OFICJALNIE] Premier League: Jest decyzja w sprawie faulu Digne na Walkerze-Petersie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy