Promes coraz bliżej odejścia z Ajaksu. Szykuje się zimowy transfer

Promes coraz bliżej odejścia z Ajaksu. Szykuje się zimowy transfer fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport24.ru

Quincy Promes może niebawem opuścić Ajax i obrać kurs na Rosję, aby kontynuować karierę w dobrze mu znanym Spartaku Moskwa. Fakt prowadzenia rozmów potwierdził przedstawiciel ekipy, która na półmetku Priemjer-Ligi zajmuje trzecie miejsce.

W połowie grudnia 29-letni skrzydłowy bądź rozgrywający został aresztowany przez policję, co było wynikiem zajścia mającego miejsce jeszcze w lipcu. Wówczas zawodnik miał dźgnąć nożem jednego z członków rodziny i teraz grożą mu za to nawet cztery lata więzienia.

Jak dotąd nie uznano go za winnego i co za tym idzie, Quincy Promes pozostaje na wolności, ale jego wizerunek w ojczyźnie został mocno nadszarpnięty. Mając to na uwadze, pojawiły się doniesienia, jakoby Ajax rozważał zakończeniem współpracy z Holendrem jeszcze podczas trwającego okna transferowego. Gdzie zatem mógłby on wylądować?

Trop prowadzi do Rosji, a konkretnie do Moskwy, gdzie swoją siedzibę ma tamtejszy Spartak. Doświadczony gracz w przeszłości miał już okazję bronić barw tej drużyny i wydaje się, że nie miałby problemu, aby ponownie móc to robić.

Początkowo wydawało się, że są to jedynie spekulacje, gdyż wszystko zaczęło się od drobnostki, jaką było złożenie życzeń urodzinowych poszerzonych o udostępnienie filmiku z popisami Promesa w koszulce „Czerwono-Białych”. Teraz możemy powiedzieć, że istotnie coś jest na rzeczy.

Fakt prowadzenia rozmów z Ajaksem potwierdził właśnie Anton Fietisow, rzecznik prasowy przedstawiciela Priemjer-Ligi.

– Kluby są ze sobą w kontakcie. Negocjacje trwają – oświadczył.

47-krotny reprezentant „Oranje” z pewnością miło wspomina czas spędzony na rosyjskiej ziemi. Do dziś dzierży on bowiem miano najskuteczniejszego obcokrajowca w historii klubu, a w 2017 roku wybrano go najlepszym piłkarzem w kraju. Ponadto świętował zdobycie mistrzostwa oraz superpucharu.

Serwis internetowy Sport24.ru podaje, że Ajax ma za Promesa oferty z Chin, ale on sam woli pozostać w Europie. Ponadto Holendrzy wykluczają możliwość wypożyczenia, a na tym pierwotnie zależało moskwianom.

Jego bilans z trwającej kampanii to 22 spotkania, sześć goli i asysta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy