Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy”

Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy”
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Marca

Hiszpańskie media obiegły zdjęcia Pauli Dapeny, która postanowiła zaprotestować w trakcie minuty ciszy dla Diego Armando Maradony.

Hołd zmarłemu kilka dni temu Argentyńczykowi oddają w ten weekend zarówno piłkarze z topowych lig, jak i mniej poważnych rozgrywek. Nie inaczej było przed meczem kobiecych zespołów Deportivo La Coruña z Viajes Interrías FF.

Reprezentująca barwy tej drugiej drużyny Dapena nie zamierzała jednak upamiętniać mistrza świata z 1986 roku. W trakcie minuty ciszy odwróciła się ona plecami i usiadła na murawie. Po wszystkim została zapytana o to, dlaczego się tak zachowała.

- Moje koleżanki patrzyły na mnie i się śmiały. Wiedziały, że tego nie zrobię. Kilka dni temu obchodziliśmy międzynarodowy dzień eliminacji przemocy wobec kobiet. Nie organizowano wtedy minut ciszy dla wszystkich ofiar tego procederu, więc ja nie chciałam robić tego teraz.

- Odmówiłam zachowania minuty ciszy dla gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy. Uznałam, że muszę odwrócić się i usiąść. Żeby być piłkarzem, najpierw trzeba być człowiekiem i mieć wartości wykraczające poza umiejętności boiskowe. Te, jak wiemy, były w jego przypadku spektakularne - cytuje słowa 24-letniej piłkarki „Marca”.

LaLiga: Messi z pięknym golem i specjalną dedykacją dla Maradony [WIDEO]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy