Przed nami gorący piątek. Testy medyczne Higuaína już zaplanowane

Przed nami gorący piątek. Testy medyczne Higuaína już zaplanowane fot. AC Milan
Mateusz Michałek
Źródło: Alfredo Pedulla

Alfredo Pedullà poinformował, że Gonzalo Higuaín już w piątek ma zjawić się w Londynie.

Argentyński napastnik jest o krok od transferu do Chelsea. Zdaniem Pedulli 31-latek właśnie przygotowuje się do podróży do stolicy Anglii. Wszystko wskazuje na to, że pojawi się tam jutro i przejdzie testy medyczne przed podpisaniem kontraktu.

Doświadczony atakujący jest obecnie wypożyczony do Milanu z Juventusu. Zgodnie z zawartym porozumieniem w Chelsea ma występować na tej zasadzie do końca sezonu 2018/2019, ale londyńczycy będą mieli możliwość przedłużenia wypożyczenia na kolejne rozgrywki.

Na sprowadzeniu Higuaína do Londynu od wielu miesięcy zależało menedżerowi „The Blues”, Maurizio Sarriemu. W przeszłości Włoch prowadził już Argentyńczyka w Napoli. Atakujący rozegrał pod jego wodzą w sumie 42 spotkania, w których strzelił 38 goli i zanotował cztery ostatnie podania.

Przypomnijmy, że z przeprowadzką Higuaína do Chelsea wiążą się dwa inne transfery. „The Blues” ma opuścić Álvaro Morata, który jest blisko przenosin do Atlético Madryt. Na San Siro zawita z kolei najprawdopodobniej Krzysztof Piątek, choć o napastnika Genoi cały czas stara się również West Ham (więcej TUTAJ).

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy