„Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

„Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RMC Sport

Jérôme Rothen, członek niższego szczebla zarządu Paris Saint-Germain, oświadczył, że klub nie powinien przedłużać umowy z Lionelem Messim.

Argentyńczyk brylował podczas Mistrzostw Świata w Katarze, a jego zespół sięgnął po złote medale. Dziś paryżanie robią wszystko, aby zatrzymać atakującego na Parc des Princes.

Nie brakuje doniesień, że przedłużenie umowy przez Lionela Messiego to tylko kwestia czasu. Luís Campos, dyrektor sportowy PSG, potwierdził toczące się rozmowy.

Już po tym fakcie pojawiły się doniesienia, że klub jest zmuszony od przyszłego sezonu zmniejszyć budżet na płace aż o trzydzieści procent.

Co na to wszystko Jérôme Rothen? W ocenie byłego zawodnika mistrza Francji najlepszym wyjściem z tej sytuacji byłoby zakończenie współpracy z 35-latkiem i skupienie się na pozyskaniu innych zawodników.

– To zły pomysł. W budowaniu zespołu problemem PSG nie jest posiadanie jednej gwiazdy, tylko kilku. (…) Bardzo dobrze mieć przez dwa lata w swoim składzie Messiego, najlepszego zawodnika wszech czasów, który w tym roku strzela więcej goli. Musimy jednak patrzeć szerzej niż tylko przez pryzmat meczu z Toulouse – rozpoczął.

– Przedłużenie umowy Messiego to głupota, także pod względem kadrowym. Zarządzanie trzema ofensywnymi gwiazdami [wespół z Kylianem Mbappé oraz Neymarem - red.] jest skomplikowane. Na końcu mamy budżet, widzieliśmy, że PSG jest blokowane przez Finansowe Fair Play. To dlatego, że poziom płac został poważnie przekroczony. Mamy możliwość odzyskania dużej sumy pieniędzy, bo zarobki Messiego są znaczne. To może pozwolić na wzmocnienia i ulepszenie składu. Biorąc pod uwagę to wszystko, przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł – oświadczył.

– Wobec tego, jaki komunikat wysyła poprzez swoje zachowanie, nie rozumiem, dlaczego Leo Messi chciałby przedłużyć kontrakt. Nie podejmuje żadnych starań, by postawić klub do pionu. Nie dziękuje kibicom, spuszcza głowę i wraca do szatni. Nawet gdy celebruje gole, skandowane jest jego nazwisko, nigdy nie ma miłego gestu w stronę kibiców, by im podziękować. On nie jest zainteresowany – zakończył.

W porozumieniu z siedmiokrotnym zdobywcą Złotej Piłki znajduje się opcja pozostania o rok dłużej. Jej aktywowanie oznaczałoby utrzymanie wynagrodzenia na bieżącym poziomie.

Messi podczas trwającej kampanii zgromadził 24 występy, strzelił 15 goli oraz zanotował 14 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy