Przybyłko znalazł swoje miejsce na ziemi. OFICJALNIE: Polak na dłużej w MLS

Przybyłko znalazł swoje miejsce na ziemi. OFICJALNIE: Polak na dłużej w MLS fot. Piotr Kucza - FotoPYK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Philadelphia Union

Kacper Przybyłko zawarł nowe porozumienie z Philadelphia Union.

Środkowy napastnik związał się w połowie września 2018 roku krótkoterminowym kontraktem z amerykańskim zespołem z opcją jego przedłużenia.

Blisko 27-letni zawodnik nie zdołał w kończącym się wówczas sezonie zadebiutować w barwach drużyny z Major League Soccer. To był naturalnie efekt długiego rozbratu piłkarza z futbolem spowodowanego najpierw przewlekłą kontuzją śródstopia, a następnie długotrwałym poszukiwaniem nowego pracodawcy.

Mimo to Przybyłko otrzymał szansę zaistnienia w klubie Philadelphia Union w minionych rozgrywkach i ją wykorzystał za sprawą strzelenia 15 bramek w 26 rozegranych meczach, co pozwoliło mu uplasować się w gronie najskuteczniejszych strzelców MLS u boku takich gwiazd jak Carlos Vela czy Zlatan Ibrahimović.

Właściciele zespołu są niezwykle zadowoleni z postawy prezentowanej przez byłego młodzieżowego reprezentanta Polski i dlatego zdecydowali się na podpisanie z nim nowej umowy, która będzie obowiązywać do końca grudnia 2023 roku.

Przedstawiciele amerykańskiej drużyny głęboko wierzą w to, że Przybyłko będzie w rozpoczynającym się wkrótce sezonie jedną z największych gwiazd klub i pomoże mu po raz drugi z rzędu wywalczyć awans do fazy play-off z Konferencji Wschodniej i następnie włączyć do rywalizacji o zwycięstwo w Major League Soccer.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy