Przyszłość Antoine’a Griezmanna wyjaśniona. Dokumenty podpisane!

Przyszłość Antoine’a Griezmanna wyjaśniona. Dokumenty podpisane! fot. Acero/Alter Photos/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Mundo Deportivo

Antoine Griezmann, którego Atlético Madryt wypożyczyło z FC Barcelony, zostanie w stolicy Hiszpanii. Dokumenty zostały już podpisane - donosi „Mundo Deportivo”.

Francuz został sprowadzony przez „Blaugranę” za 120 milionów euro, ale wielkiej kariery nie zrobił. Lato 2021 roku przyniosło transfer zwrotny.

Atakującego wypożyczyli „Los Colchoneros”, umieszczając w umowie opcję obligatoryjnego zakupu za 40 milionów euro.

Jako że zawodnik jak dotąd także nie prezentuje pełni potencjału, madrytczycy robili wszystko, aby nie zapłacić umówionej kwoty. Wydawało się nawet, że sprawa trafi na wokandę sądową. Tak się jednak nie stanie.

31-latek przed mundialem w Katarze chciał mieć wolną głowę. W związku z tym poprzez swoich agentów zaczął naciskać na kluby, aby doszły do porozumienia. Takowe właśnie stało się faktem.

Ostatecznie trzecia siła LaLigi zgodziła się zapłacić 24 miliony euro, z czego cztery w formie bonusów. Co więcej, dokumenty zostały już podpisane.

Według „Mundo Deportivo” oficjalnego komunikatu należy wypatrywać w przyszłym tygodniu.

Takie rozwiązanie to krok ku oszczędności dla obu ekip. Antoine Griezmann był dla kasy FC Barcelony dużym obciążeniem. Po sfinalizowaniu transferu definitywnego jego pensja na Civitas Metropolitano spadnie o 30 procent względem poprzedniego konsensusu. Wstępnie mówi się o kwocie siedmiu milionów euro rocznie.

Mistrz świata z 2018 roku od czasu powrotu do stolicy Hiszpanii rozegrał 46 spotkań, zdobył jedenaście bramek i zanotował osiem asyst. Uprzednio strzelał średnio po 20 goli w sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy