Przyszłość Erika ten Haga wyjaśniona?! Gianluca Di Marzio nie ma wątpliwości

2024-05-22 20:07:27; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Przyszłość Erika ten Haga wyjaśniona?! Gianluca Di Marzio nie ma wątpliwości Fot. Conor Molloy/News Images/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: SoccerNews

Gianluca Di Marzio podzielił się na łamach SoccerNews.nl swoimi przypuszczeniami na temat podjętej już rzekomo decyzji o zwolnieniu Erika ten Haga przez Manchester United po finale Pucharu Anglii. Włoski dziennikarz wymienił nawet nazwiska dwóch głównych kandydatów na jego miejsce.

Holenderski szkoleniowiec zaliczył obiecujący debiut na ławce trenerskiej „Czerwonych Diabłów” za sprawą zakończenia rozgrywek na bardzo dobrym trzecim miejscu. Z tego też powodu wielu kibiców oraz ekspertów oczekiwało, że w zakończonej już kampanii utytułowany klub utrzyma przynajmniej wywalczoną już pozycję.

Rzeczywistość okazała się niestety brutalna dla Manchesteru United. Najpierw już po fazie grupowej Ligi Mistrzów pożegnał się całkowicie z europejskimi pucharami. Następnie na krajowym podwórku prezentował się na tyle przeciętnie, że nie uplasował się na miejscu gwarantującym udział w międzynarodowych zmaganiach w przyszłym sezonie.

Swojej jedynej szansy na znalezienie się w nich upatruje teraz w finale Pucharu Anglii, w którym to zmierzy się z Manchesterem City.

Odniesienie zwycięstwa nad lokalnym przeciwnikiem w walce o wspomniane trofeum może nie zagwarantować Erikowi ten Hagowi zachowania posady. Gianluca Di Marzio uważa nawet, że klamka w tej sprawie zapadła i Holender po tym spotkaniu pożegna się z ławką trenerską ekipy z Old Trafford.

- Manchester United będzie szukał nowego menedżera. Po sezonie pożegnają się z Erikiem ten Hagiem - stwierdził dziennikarz w rozmowie z SoccerNews.nl.

Następnie pokusił się o wskazanie dwóch głównych kandydatów, przymierzanych do zajęcia jego miejsca.

- Celami Manchesteru United są Kieran McKenna i Mauricio Pochettino. De Zerbi również znajduje się na liście, ale w ostatnich dniach nie kontaktował się z United. Jeśli ten pierwszy przejdzie do Chelsea, to wybiorą Pochettino. Ale pewne jest to, że pożegnają ten Haga - dodał.

Opiekun rewelacyjnego Ipswich Town, które w charakterze beniaminka Championship zameldowało się w Premier League, dobrze zna realia panujące w drużynie z Old Trafford.

W przeszłości był skautem „Czerwonych Diabłów” i trenerem zespołu U-18. Ponadto zasiadał w sztabie Ole Gunnara Solskjæra czy José Mourinho.

Z kolei Argentyńczyk właśnie pożegnał się ze stanowiskiem szkoleniowca Chelsea i pragnie szybko powrócić do pracy. W minionych latach także był kilkukrotnie łączony z Manchesterem United. Zwłaszcza przed ostatecznym zatrudnieniem wspomnianego wyżej Norwega.