Przyszłość trenera Lechii Gdańsk bliska wyjaśnienia
2025-05-06 12:20:29; Aktualizacja: 18 minut temu
Lechia Gdańsk w listopadzie nawiązała współpracę z trenerem Johnem Carverem. Jego umowa jest jednak ważna tylko do końca czerwca. Co będzie dalej? Tomasz Galiński z „WP SportoweFakty” informuje, że w przypadku zapewnionego utrzymania kontrakt Anglika zostanie automatycznie przedłużony.
Lechia Gdańsk po powrocie do Ekstraklasy już od samego początku napotkała wielkie problemy. Tyczyły się one organizacji w strukturach klubu, a także kwestii sportowych.
Beniaminek swoje pierwsze ligowe zwycięstwo odniósł dopiero w siódmej kolejce. Zaraz po nim zanotował drugą wygraną z rzędu i gdy wydawało się, że w końcu gdański mechanizm zaczął działać tak, jak powinien, kryzys wrócił.
Działacze po następnych ośmiu meczach bez zwycięstwa w listopadzie podjęli decyzję o zwolnieniu trenera Szymona Grabowskiego. Jego miejsce zajął John Carver.Popularne
Angielski szkoleniowiec zaliczył udane wejście, bo w pierwszych czterech meczach trzy razy wygrał i raz zremisował. Udało się zwyciężyć nawet z walczącym o tytuł Lechem Poznań. Później kłopoty jednak wróciły, a mianowicie drużyna przegrała cztery mecze z rzędu i znacząco skomplikowała swoją sytuację pod kątem walki o utrzymanie w Ekstraklasie.
Doświadczeni trenerzy potrafią jednak zarządzać zespołem w trudnych momentach i tego odmówić nie można Carverowi. Ten po słabszym momencie podniósł swoich podopiecznych i razem z nimi w dwóch minionych kolejkach zainkasował sześć punktów.
Dzięki nim Lechia na trzy spotkania przed końcem sezonu ulokowana jest na czternastym miejscu w tabeli. Jej przewaga nad szesnastym Śląskiem Wrocław jest pięciopunktowa, a więc wszystko wskazuje na to, że uda się uniknąć spadku. Co prawda jest jeszcze problem licencyjny, ale klub rozpoczął już w tej sprawie odpowiednie działania.
Jaka więc przyszłość czeka Carvera? Otóż podpisana przez obie strony umowa wygasa wraz z końcem czerwca bieżącego roku. Jak jednak informuje Tomasz Galiński z „WP SportoweFakty”, w przypadku zapewnionego utrzymania w Ekstraklasie kontrakt trenera zostanie automatycznie przedłużony.
Do tego może dojść już w najbliższej kolejce. Lechia musi zwyciężyć u siebie z Koroną Kielce oraz liczyć na korzystny układ wyników pozostałych spotkań.