Przyszły piłkarz Chelsea najmłodszym strzelcem w historii Mistrzostw Świata do lat 20

Przyszły piłkarz Chelsea najmłodszym strzelcem w historii Mistrzostw Świata do lat 20 fot. Kendry Paez [Instagram]
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Transfery.info

Ekwadorczyk Kendry Páez to świetnie zapowiadający się junior na topowy europejski format. Udowodnił to podczas trwających Mistrzostw Świata U-20. Przy okazji zapisał się do historii młodzieżowego turnieju jako najmłodszy strzelec.

Na początku maja do ofensywnego pomocnika Independiente del Valle dotarła fantastyczna wiadomość o powołaniu na Mistrzostwa Świata U-20. Od 20 maja odbywają się one w Argentynie.

Piłkarz znajduje się w elitarnym gronie najmłodszych uczestników turnieju. Sam niedawno skończył dopiero 16 lat, a w jego wieku są starsi o kilka miesięcy Daniel Daga (Nigeria), Mamadou Gning (Senegal) i Adam Telib (Irak).

Pod wodzą Miguela Bravo Páez nie jest marnowany na ławce. W każdym z trzech rozegranych już spotkań wychodził na boisko od pierwszej minuty.

W końcu spłynęła na niego aura. W meczu grupy B z prezentującą się o wiele klas niżej drużyną Fidżi perełka ekwadorskiej piłki zapisała się na liście strzelców, ale także na kartach historii rozgrywek w tej kategorii wiekowej.

Bramkarza pokonał on już w siódmej minucie meczu, otwierając wynik. Później poszło jak z płatka, bo jego koledzy dołożyli łącznie osiem trafień, a przy jednym z nich Páez posłał ostatnie podanie. Po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniało 9:0.

Tym samym „La Tri” z drugiego miejsca awansowali do fazy pucharowej, gdzie przyjdzie im się zmierzyć z drugą reprezentacją grupy F. Na ten moment jest to Korea Południowa.

Wcześniej kreator akcji pod bramką rywala asystował w wygranym pojedynku ze Słowacją.

Páezowi wróżona jest wielka przyszłość. Bitwę o jego podpis wygrała Chelsea. Według Fabrizio Romano londyńczycy osiągnęli werbalne porozumienie z otoczeniem i klubem zawodnika.

Po osiągnięciu pełnoletności (w 2025 roku) piłkarz przeniesie się do ekipy z Premier League.

***

Najmłodsi strzelcy MŚ U-20 w historii:

1. Kendry Páez - 16 lat 22 dni (MŚ 2023, Ekwador)
2. Mohamed Al-Kharraz - 16 lat 1 miesiąc trzy dni (MŚ 1987, Katar)
3. Khalid Al-Rowaihi - 16 lat 2 miesiące siedem dni (MŚ 1989, Arabia Saudyjska)
4. Daniel De Silva - 16 lat 3 miesiące 16 dni (MŚ 2013, Australia)
5. Emmanuel Duah - 16 lat 3 miesiące 23 dni (MŚ 1993, Ghana)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Dwóch piłkarzy odchodzi z Borussii Dortmund [OFICJALNIE] Dwóch piłkarzy odchodzi z Borussii Dortmund [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy