PSG balansuje na granicy. Latem musi zacisnąć pasa

PSG balansuje na granicy. Latem musi zacisnąć pasa
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Équipe

Paris Saint-Germain musi ograniczyć wydatki na pensję dla piłkarzy o 30 procent. W przeciwnym razie może narazić się na wyciągnięcia konsekwencji ze strony krajowych oraz międzynarodowych organów - poinformowało „L’Équipe”.

Ekipa z Parc des Princes postawiła przed kilkoma miesiącami wszystko na jedną kartę i przekonała Kyliana Mbappé do przedłużenia wygasającej współpracy poprzez zapewnienie mu rocznych zarobków na poziomie 83 milionów euro.

W ten sposób PSG nadszarpnęło w poważny sposób swoje możliwości finansowe. Mimo to francuski zespół pokusił się o zrealizowanie kilku interesujących transferów przychodzących oraz pozbył się kilku sowicie opłacanych graczy.

Wykonanie takich kroków miało zapewnić klubowi prowadzenie swobodnych negocjacji z Lionelem Messim w kwestii podpisania nowego kontraktu na przynajmniej jeszcze jeden rok.

W mediach zdążyły pojawić się już różne informacje odnośnie bliskości wypracowania porozumienia czy znajdowania się zainteresowanych stron daleko od konsensusu.

Trudno przypuszczać, które z tych wieści są bliższe prawdy, ale niewykluczone, że te drugie, na co może wskazywać wiadomość wypuszczona przez „L’Équipe” o znajdowaniu się paryskiego zespołu na celowniku Financement Participatif France (FPF), związku zajmującego się regulacjami finansowymi realizowanymi na terenie kraju przez szereg organizacji, w tym kluby piłkarskie.

W efekcie ekipa z Parc des Princes musi o przynajmniej 30 procent ograniczyć wydatki na pensje dla piłkarzy, by nie narazić się na wyciągnięcie bolesnych konsekwencji

Z kolei to może znacząco utrudnić negocjowanie warunków z Argentyńczykiem lub w razie dopracowania z nim szczegółów zmusić do sprzedaży paru graczy obciążających budżet, z których na liście transferowej mogą się znaleźć takie postacie, jak Neymar, Danilo Pereira, Presnel Kimpembe czy Keylor Navas (obecnie na wypożyczeniu w Nottingham Forest).

PSG jest świadome całej sytuacji i dlatego nie dążyło ostatnio za wszelką cenę do przyśpieszenia transferu Milana Škriniara z Interu Mediolan, więc ten trafi do francuskiego zespołu latem na zasadzie wolnego transferu.

***

„Byłbym zachwycony, ale...”. PSG niepewne przyszłości Lionela Messiego

Więcej na temat: Paris Saint-Germain FC Francja

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy