PSG: Christophe Galtier bez ważnych dokumentów trenerskich

PSG: Christophe Galtier bez ważnych dokumentów trenerskich fot. Arnaud Andrieu/SIPA/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: L'Equipe

W przededniu inauguracji zmagań Ligue 1 „L'Equipe” ujawniło niespodziewaną informację o tym, jakoby Christophe Galtier nie posiadał ważnego kontraktu z Paris Saint-Germain.

Następca Mauricio Pochettino został ogłoszony na głównodowodzącego pierwszego zespołu miesiąc temu, przerywając współpracę z OGC Nice. W zeszły weekend zapisał na swoje konto pierwsze trofeum w postaci krajowego superpucharu.

Tymczasem, według doniesień gazety, okazuje się, że podpisana umowa z paryżanami nie zyskała oficjalnego potwierdzenia władz francuskiej federacji piłkarskiej. Taką decyzję podjęto podczas zeszłomiesięcznego zgromadzenia, na którym obecni byli także członkowie związków sprawujących pieczę między innymi nad legalnością dokumentów.

Powód jest jak najbardziej uzasadniony. 55-latek do dziś nie odnowił swojego dyplomu wydanego przez UEFA. We Francji panuje wymóg, aby odświeżać status co trzy lata. Aktualnie Galtier posługuje się starym certyfikatem, który jednak wcale nie uniemożliwia mu kontynuacji pełnienia obowiązków.

Nowelizacja świadectwa to kwestia jednego spotkania z działaczami Narodowego Departamentu Technicznego (fr. DTN), więc w niedługim czasie ta formalność powinna zostać dokonana.

W sobotni wieczór, w walce o pierwsze ligowe punkty, obrońcy mistrzowskiego tytułu zmierzą się na wyjeździe z Clermont Foot.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały” OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały” FC Barcelona: Czas na debiut Roberta Lewandowskiego. Xavi ogłosił nazwiska powołanych na mecz z Rayo Vallecano [OFICJALNIE] FC Barcelona: Czas na debiut Roberta Lewandowskiego. Xavi ogłosił nazwiska powołanych na mecz z Rayo Vallecano [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy