PSG: Christophe Galtier bez ważnych dokumentów trenerskich

PSG: Christophe Galtier bez ważnych dokumentów trenerskich fot. Arnaud Andrieu/SIPA/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: L'Equipe

W przededniu inauguracji zmagań Ligue 1 „L'Equipe” ujawniło niespodziewaną informację o tym, jakoby Christophe Galtier nie posiadał ważnego kontraktu z Paris Saint-Germain.

Następca Mauricio Pochettino został ogłoszony na głównodowodzącego pierwszego zespołu miesiąc temu, przerywając współpracę z OGC Nice. W zeszły weekend zapisał na swoje konto pierwsze trofeum w postaci krajowego superpucharu.

Tymczasem, według doniesień gazety, okazuje się, że podpisana umowa z paryżanami nie zyskała oficjalnego potwierdzenia władz francuskiej federacji piłkarskiej. Taką decyzję podjęto podczas zeszłomiesięcznego zgromadzenia, na którym obecni byli także członkowie związków sprawujących pieczę między innymi nad legalnością dokumentów.

Powód jest jak najbardziej uzasadniony. 55-latek do dziś nie odnowił swojego dyplomu wydanego przez UEFA. We Francji panuje wymóg, aby odświeżać status co trzy lata. Aktualnie Galtier posługuje się starym certyfikatem, który jednak wcale nie uniemożliwia mu kontynuacji pełnienia obowiązków.

Nowelizacja świadectwa to kwestia jednego spotkania z działaczami Narodowego Departamentu Technicznego (fr. DTN), więc w niedługim czasie ta formalność powinna zostać dokonana.

W sobotni wieczór, w walce o pierwsze ligowe punkty, obrońcy mistrzowskiego tytułu zmierzą się na wyjeździe z Clermont Foot.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy