PSG dostanie rywala w Ligue1?! 200 milionów euro na transfery

PSG dostanie rywala w Ligue1?! 200 milionów euro na transfery
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RMC Sport | Le Figaro | France Fotball

Olympique Marsylia może w nadchodzących tygodniach trafić w ręce Mourada Boudjellala - informują francuskie media.

Klub ze Stade Vélodrome boryka się z olbrzymimi problemami finansowymi już od dłuższego czasu i po kryzysie wywołanym przez pandemię koronawirusa balansuje na granicy dalszego funkcjonowania w dotychczasowym kształcie na poziomie Ligue 1.

Francuskie media uważają, że Olympique Marsylia może w najbliższym czasie wyjść nie tylko na prostą, ale także stanowić poważne zagrożenie na krajowym podwórku dla Paris Saint-Germain.

Wszystko za sprawą biznesmena Mourada Boudjellala, który ze znaczącą pomocą funduszy pochodzących z Bliskiego Wschodu zamierza dokonać zakupu większościowego pakietu akcji „Les Phocéens”.

Dziennikarze „RMC Sport” są nawet przekonani, że były prezes RC Toulonnais (francuska drużyna rugby) znajduje się już właściwie o krok od przejęcia klubu za 700 milionów euro.

Powyższa suma nie trafi jednak w całości na konto dotychczasowego właściciela Franka McCourta. Ma on otrzymać 300 milionów euro. Z kolei pozostała część kwoty zostanie podzielona na pół i przeznaczona na pokrycie bieżących długów Olympique'u Marsylia oraz transfery.

Nie tak dawno poważne zainteresowanie możliwością wejścia we francuską drużynę wyrażał saudyjski książę Al-Walid ibn Talal ibn Abd al-Aziz Al Su’ud. Jego otoczenie zapewnia jednak, że nie ma nic wspólnego z obecną sytuacją panującą wokół ekipy ze Stade Vélodrome.

Oficjalnie oferta nabycia większościowego pakietu akcji „Les Phocéens” ma zostać złożona w poniedziałek. W przypadku jej akceptacji do klubu razem ze wspomnianym biznesmenem ma trafić także Louis Acariès. W przeszłości doradzał on Robertowi Louisowi-Dreyfusowi, który kierował zespołem od 1996 roku aż do momentu swojej śmierci w 2009 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Janusz Gol... wysłany na urlop Janusz Gol... wysłany na urlop Dugarry nazwał Messiego mającym 150 centymetrów wzrostu, półautystycznym chłopcem Dugarry nazwał Messiego mającym 150 centymetrów wzrostu, półautystycznym chłopcem OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo Furman o krok od transferu do Hajduka Split Furman o krok od transferu do Hajduka Split Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy