PSG: Leonardo stanął w obronie Mbappé

PSG: Leonardo stanął w obronie Mbappé fot. PSG
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Canal+ I Goal.com

Dyrektor sportowy Paris Saint-Germain, Leonardo, wypowiedział się na temat ostatniego zamieszania z Kylianem Mbappé.

Tydzień temu doszło do małego spięcia między napastnikiem mistrza Francji a Thomasem Tuchelem. Szkoleniowiec PSG zdecydował się zdjąć 21-latka z boiska w 68. minucie meczu z Montpellier (5:0). Chwilę później Niemiec tłumaczył coś podopiecznemu, a ten nie ukrywał, że chce jak najszybciej iść do szatni. Francuskie media zaczęły podkreślać, iż relacje między oboma panami nie są dobre i nie chodzi tylko o przedwczesne ściąganie Mbappé z boiska. 

Zachowanie 21-latka nie spodobało się kilku osobom ze środowiska piłkarskiego. Jak powiedział chociażby Christophe Dugarry: - On sam próbuje wszystkim dokoła tłumaczyć, że jest dojrzalszy od innych, a później zachowuje się jak rozpieszczone i zepsute dziecko.  

Co na to Leonardo, który rozmawiał z piłkarzem po całym zajściu?  

- Słyszałem ostatnio sporo wypowiedzi na temat osobowości Kyliana. Sytuacja jest mało komfortowa. Gdy zawodnik schodzi z murawy i dyskutuje potem na ten temat z trenerem… W porządku, ktoś popełnił tam błąd. Porozmawiajmy jednak o tym i sobie to wyjaśnijmy.  

- Nie akceptuję jednak tego, że ktoś nazywa go zepsutym dzieckiem. Jest uroczą, bardzo zaangażowaną w wykonywanie swoich obowiązków osobą. I świetnym piłkarzem - stwierdził Leonardo.  

- Piłka to radość. Musimy przestać rozmawiać o problemach. Mamy u siebie Mbappé i Neymara, którzy są dla mnie w piątce najlepszych piłkarzy świata. Cieszmy się tym i korzystajmy z tego - dodał Brazylijczyk.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy