PSG: Neymar łączony z przeprowadzką do Premier League

PSG: Neymar łączony z przeprowadzką do Premier League fot. Icon Sport/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Graeme Bailey

Neymar może latem opuścić PSG, a zainteresowanie jego usługami przejawia Newcastle United - informuje Graeme Bailey.

Neymar od kilku tygodni jest wyłączony z gry, a wszystko przez kontuzję. Brazylijczyka na pewno nie zobaczymy już do końca sezonu, a kto wie, czy w ogóle przywdzieje jeszcze kiedyś trykot PSG.

Fani stołecznego zespołu są bowiem przeciwko byłemu zawodnikowi FC Barcelony. Co więcej, złożyli mu w środę nieprzyjemną wizytę, o której pisaliśmy w tym miejscu.

Nie jest tajemnicą, że działacze mistrza Francji bardzo chętnie pozbyliby się 31-latka, bo ten generuje ogromne nakłady finansowe.

Sam zainteresowany do tej pory nie był skory, by zmieniać barwy, ale ostatnie wydarzenia mogą nieco zmienić jego podejście do całej sprawy.

Jeśli rzeczywiście tak się stanie, Neymar będzie zmuszony poszukać dla siebie nowego wyzwanie, a to może stanowić przeprowadzka do Premier League. Wydaje się, że tylko kluby z Wysp Brytyjskich są skore do tego, by sprostać wymaganiom finansowym atakującego.

Według informacji, które podaje Graeme Bailey, zainteresowanie usługami Brazylijczyka przejawia Newcastle United.

Ekipa, za której wyniki odpowiada Eddie Howe, jest bliska zapewnienia sobie awansu do Ligi Mistrzów. Z tego powodu chce sprowadzić wielką gwiazdę, która stanie na czele projektu. Neymar wydaje się sensownym rozwiązaniem.

Wychowanek Santosu rozegrał w tym sezonie łącznie 29 meczów, a jego dorobek to 18 bramek oraz 17 asyst.

Umowę ma ważną z PSG do 30 czerwca 2025 roku, ale ta zawiera opcję przedłużenia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy