PSG pod grubą kreską. Klub skazany na sprzedaż Mbappé?!

PSG pod grubą kreską. Klub skazany na sprzedaż Mbappé?! fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L'Équipe

W grudniu na biurko LFP został złożony raport finansowy Paris Saint-Germain, w którym przedstawiono prognozowany budżet. Wynika z niego, że klub do 30 czerwca najprawdopodobniej poniesie straty w wysokości nawet 204 milionów euro. To może przesądzić o odejściu Kyliana Mbappé.

Mistrz Francji i finalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów to jeden z czołowych klubów europejskich. Nie zmienia to jednak faktu, że tak jak pozostałe ekipy odczuwa on wpływ kryzysu finansowego wynikającego z pandemii koronawirusa.

W sezonie 2019/2020 paryżanie odnotowali w sprawozdaniu deficyt wynoszący 125 milionów euro. Teraz prognozują, że wraz z końcem sezonu będą musieli ogłosić starty wynoszącego nawet o 60 procent więcej. Wstępnie ma to być kwota 204 miliony euro.

To stawia Leonadro i spółkę w niezwykle trudnym położeniu, tym bardziej że typowani do odejścia w zimie Leandro Paredes oraz Julian Draxler mieli odmówić odejścia. Brazylijczyk chciał zarobić na ich sprzedaży 40 milionów euro, co pozwoliłoby w jakimś stopniu zrównoważyć wydatki.

Jeśli nic w kwestii wyjazdów z Parc des Princes się nie zmieni, Francuzi będą musieli zainkasować latem co najmniej 60 milionów euro, co może pokrzyżować im plany nie tylko dotyczące wzmocnień, ale i zatrzymania swoich gwiazd w postaci Neymara i Kyliana Mbappé.

Nie jest żadną tajemnicą, że Paris Saint-Germain planuje zatrzymać obu graczy, a dodatkowo dodać do tego duetu Lionela Messiego. „L'Équipe” podaje, że dyrektor sportowy klubu chciałby zapewnić wspomnianemu atakującemu, który w 2018 roku świętował zdobycie mistrzostwa świata, pensję na poziomie byłego piłkarza FC Barcelony, jednak zwyczajnie nie jest w stanie tego dokonać.

W konsekwencji prawdopodobieństwo sprzedaży Mbappé po zakończeniu sezonu jest coraz wyższe, a w grę może wchodzić kwota 150-222 milionów euro. Oczywiście główny faworyt do sprowadzenia 22-latka to Real Madryt. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy