PSG próbowało zatrzymać Thiago Silvę. „Dałem już słowo Chelsea”

PSG próbowało zatrzymać Thiago Silvę. „Dałem już słowo Chelsea” fot. Thiago Silva [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Canal+

Thiago Silva zdradził, że mógł finalnie nie zasilić szeregów Chelsea, ponieważ w ostatniej chwili do walki o zawarcie z nim nowego porozumienia włączyło się Paris Saint-Germain.

Doświadczony obrońca nie palił się do opuszczenia drużyny aktualnego mistrza Francji i w minionym sezonie dawał wyraźnie do zrozumienia, że jest nastawiony na przedłużenie swojej współpracy z ekipą z Parc des Princes.

Brazylijczyk otrzymał jednak w trakcie rozgrywek klarowny komunikat ze strony dyrektora sportowego, że nie widnieje w planach na przyszłość Paris Saint-Germain i tym samym może szukać sobie nowego pracodawcy.

36-letni zawodnik nie śpieszył się z zawarciem porozumienia z innym zespołem, co finalnie mogli jeszcze wykorzystać przedstawiciele francuskiego klubu, którzy po finale Ligi Mistrzów byli jednak skłonni zaoferować defensorowi nowy kontrakt.

Thiago Silva musiał jednak z bólem odmówić jego przyjęcia, ponieważ wcześniej dogadał się już ustnie z Chelsea i nie chciał wystawić w brzydki sposób „The Blues”.

- Na początku nie miałem oferty przedłużenia mojego kontraktu. Później Leonardo zadzwonił do mnie i powiedział wprost, że nie jestem częścią przyszłościowego projektu klubu, dlatego mogę odejść. Po finale Ligi Mistrzów skontaktował się ze mną ponownie i zapytał, czy podpisałem już umowę z innym klubem. Powiedziałem, że nie, ale dałem słowo Chelsea. Dla mnie najważniejsze jest słowo, kiedy już coś powiesz, to musisz to wykonać. Nie możesz od tak zmienić zdania - powiedział doświadczony obrońca.

- Myślę, że władze klubu zmieniły zdanie w stosunku do mojej osoby po Lidze Mistrzów, ponieważ pokazałem w tych rozgrywkach swoją jakość. Zasmuca mnie tylko to, że spędziłem w tym zespole osiem lat i zostałem oceniony na podstawie trzech ostatnich meczów. Wszystko, co zrobiłem wcześniej, nie miało znaczenia - dodał Brazylijczyk, który rozegrał już 13 spotkań dla „The Blues” i zdobył w nich jedną bramkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy