PSG robi miejsce dla Tanguya Ndombele. Junior Dina Ebimbe gotowy do zmiany barw

PSG robi miejsce dla Tanguya Ndombele. Junior Dina Ebimbe gotowy do zmiany barw
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Footmercato.net | Santi Aouna

Junior Dina Ebimbe niebawem przedłuży umowę z Paris Saint-Germain i zaraz potem wyruszy na wypożyczenie do Bayeru Leverkusen - informuje Footmercato.com.

Parc des Princes to nie jest łatwe miejsce dla wychowanków do rozwijania kariery. Bardzo często decydują się oni na wypożyczenia i dopiero z czasem mogą liczyć na występy w pierwszym zespole. Nierzadko zdarza się również, że zawodnicy mają dość czekania i odchodzą definitywnie do innych klubów. Taki los może czekać 21-letniego Ebimbe.

Chociaż Francuz uzbierał 31 występów na wypożyczeniu w Dijon, a w trwającej kampanii zgromadził już 12 spotkań w koszulce paryżan, to w tym wieku oczekiwałby on większej regularności.

Idąc tym tropem, klub chce umożliwić mu odejście do innej ekipy, ale przedtem zamierza przedłużyć z nim współpracy przy jednoczesnej podwyżce płacy.

Najbardziej zainteresowany środkowym pomocnik jest Bayer Leverkusen, który dąży do wypożyczenia z opcją kupna. PSG początkowo nie chciało słyszeć o możliwości definitywnego rozstania, ale zmieniło swoje nastawienie, widząc determinację gracza.

W efekcie kluby dyskutują o opcji transferu definitywnego. Francuzi chcą 15 milionów euro, w tym bonusy, a Niemcy proponują dziewięć milionów. Mimo wszystko rozmowy zmierzają do szczęśliwego finału.

Na tym mocno zależy także liderowi Ligue 1, który w ten sposób chce zrobić miejsce w drużynie dla Tanguya Ndombele.

„Aptekarze” w przeszłości sprowadzili już z Parc des Princes Moussę Diaby’ego. Dziś jest on wart co najmniej 40 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy